Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino Lucerna nabídne speciální projekce pro nevidomé a neslyšící

 
čtvrtek, 5. září 2019, 17:00

Brněnské kino Lucerna zahájí svou sezónu neobvyklým projektem, jehož cílem je nabídnout filmové projekce pro nevidomé a neslyšící. Organizačně projekt zajišťuje program Vidět a slyšet ve spolupráci se střediskem Teiresiás a kinem Lucerna. Úvodní projekce představí české historické drama Toman.

Promítání pro každého

Hlavním cílem projektu, který nese název Čtvrtky bez bariér, je nabídnout bezbariérovou projekci divákovi, který skrze svůj zdravotní hendikep nemá možnost v běžném programu kin zhlédnout filmové novinky se svými blízkými a užít si film obdobně jako běžný divák. Projekt proto nabídne pravidelný filmový cyklus uzpůsobený divákům se zrakovým a sluchovým hendikepem. Projekce budou opatřeny českými titulky a popisnou audio stopou, kterou si díky speciálnímu zařízení a aplikaci Speekie, diváci pohodlně pustí přes své mobilní telefony do sluchátek. 

V průběhu promítaní tak nebude popisná audio stopa rušit ostatní diváky, ale poslechnou si ji pouze ti, jež se bez ní neobejdou. Díky tomuto formátu nabídne projekt veřejné projekce pro téměř každého diváka. Do dramaturgie se výrazně promítne současná česká kinematografie, kterou kvůli absenci českých titulků nemají neslyšící diváci možnost uspokojivě zhlédnout v rámci běžných programů kin.

Za projektem stojí parta studentek

Za programem Vidět a slyšet stojí čtyři studentky Masarykovy univerzity magisterského oboru Management v kultuře, jmenovitě Tereza Bredlová, Kateřina Kaderková, Linda Petrášová a Barbora Suchyňová. Jelikož se všechny pohybují ve filmovém prostředí, nedostatek obdobných projekcí cítily jako problém, na který je potřeba upozornit. Spojily se proto se střediskem Teiresiás, které pomáhá studentům Masarykovy univerzity se specifickými nároky a s bezbariérovým kinem Lucerna v Žabovřeskách. Výsledkem je pravidelný cyklus projekcí pro sluchově a zrakově znevýhodněné, který si v programu našel své místo vždy třetí čtvrtek v měsíci v 15 hodin.

Cyklus zahájí ve čtvrtek 19. září v 15:00 úspěšný český snímek Toman, který se odehrává v době třetí republiky a vypráví o tehdejším šéfovi československé zahraniční rozvědky Zdeňku Tomanovi, rozporuplné osobě českých dějin, o které se doposud moc nemluvilo. Historicky první projekce cyklu Čtvrtky bez bariér se neobejde bez úvodu s organizátorkami projektu a také drobným občerstvením.

Více informací o projektu naleznete na Facebookových stránkách Vidět a slyšet - V&S. Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách kina.

Napsal(a) Barbora Suchyňová | Foto Kino Lucerna
 


 

Kam dál?

Divadlo Járy Cimrmana smutní. Zemřel dlouholetý člen Jaroslav Weigel

čtvrtek, 5. září 2019, 10:47

Ve věku 88 let zemřel dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Jaroslav Weigel. Informaci potvrdil syn spoluzakladatele...

Špilberk o víkendu ožije největší hradní akcí. Kromě Barona Trencka...

středa, 4. září 2019, 18:15

Špilberk žije baronem Trenckem! Tak se jmenuje letošní ročník tradičně největší události, kterou pořádá Muzeum města...

Paracentrum Fenix zítra roztočí Zelňák. Na Mezinárodní den poranění...

středa, 4. září 2019, 17:51

Osvěta, prezentace a hlavně zábava. ParaCENTRUM Fenix, které již patnáctým rokem pomáhá lidem po poškození míchy v Brně...

TIPY NA TÝDEN: Burger Street Festival, Chillibraní, Den Starobrna,...

neděle, 1. září 2019, 19:20

Tak ten začátek září vezmeme pěkně zostra, a to doslova. Po chilli festivalu přijde vhod něco na zakousnutí, či na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.