Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velkolepé oslavy 150 let hromadné dopravy v Brně zakončí poslední den prázdnin open-air festival uprostřed města

 
středa, 7. srpna 2019, 20:30

Dopravní podnik slaví 150 let od prvního výjezdu šaliny a vy můžete být u toho! Na počest těchto kulatých narozenin se uzavře celá ulice Lidická, na které bude 31. srpna probíhat den plný oslav a zábavy. Pořadatelé však celý program zatím tají a chystají pro návštěvníky velké překvapení.

Brněnská MHD slaví 150 let! Jako vyvrcholení těchto oslav pořádá Dopravní podnik obrovskou Streetparty uprostřed Brna! Velkolepý open-air festival odstartuje poslední den v srpnu na ulici Lidická a přinese s sebou spoustu zábavy, jídla, pití i skvělou podívanou. 

Právě na ulici Lidická projížděla před sto padesáti lety první konespřežná šalina! A co s sebou tato historická vzpomínka přinese pro návštěvníky? Na programu budou hned dvě komentované prohlídky celého současného i historického vozového parku brněnské hromadné dopravy. Jedna z prohlídek proběhne od 13:30 do 15:30 a druhá pak od 18:00 do 20:00. Mezi ně se od 16:00 do 17:30 vklíní soutěž zručnosti řidičů brněnských šalin, českých tramvají i slovenských električiek. Zároveň dopravní podnik odhalí také památník veřejné dopravy na Moravském náměstí, na který se složili patroni Zlaté šaliny

Program v číslech

Na tuto velkou slávu bude pro návštěvníky a nadšence dopravy přichystáno hned 56 vozů a souprav. 40 z vozového parku DPMB, 16 zapůjčených z Technické muzeum v Brně. K vidění bude 1 koněspřežná tramvaj, 1 parní tramvaj, 18 elektrických tramvají, 14 trolejbusů, 18 autobusů, 4 služební vozidla a bohužel loď žádná, zato se připojí hned 150 velocipedistů. 

 

O hladu a žízni nebudete

Do akce bude povoláno 28 stánků s nejrůznějším jídlem i pitím a těšit se můžete i na bohatý doprovodný program. Dobrovolně se přihlásilo 24 různých institucí, které by měly zajišťovat zábavu a zapojí se i 30 místních podniků. Ty budou s otevřenou náručí a skvělým občerstvením čekat na zábavou znavené kolemjdoucí s pestrým občerstvením. 

Možná přijde i kouzelník

Krom programu Dopravního podniku budou k tanci a poslechu hrát také kapely, pro nadšence ručních prací se na stáncích uskuteční workšopy a kreativní dílny. Celý program však pořadatelé zatím tají. Podrobné informace přidávají postupně na facebookové události. Sledujte ji, abyste zjistili, co vás čeká! 

PROGRAM DMPB: 

13:00 - Slavnostní zahájení

13:30 - Komentované defilé současného i historického vozového parku

16:00 - Soutěž zručnosti řidičů šalin, tramvají a električiek

18:00 - Komentované defilé současného i historického vozového parku

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto DPMB, Café Laundry
 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Vyprodaná Beseda u Bigbítu uchvátila návštěvníky i...

úterý, 6. srpna 2019, 14:22

Pod topolovým hájkem v Tasově na Hodonínsku se o uplynulém víkendu odehrál další ročník Besedy u Bigbítu - festivalu,...

Pokáč, Cirk La Putyka a další desítka koncertů. Brno se promění v...

pondělí, 5. srpna 2019, 13:49

Maraton hudby už po čtvrté nabídne Brňákům i přespolním Brno plné nejrůznějších žánrů. Stovky interpretů vystoupí v...

TIPY NA TÝDEN: Mezinárodní kytarový festival, rock'n'rollová...

pondělí, 5. srpna 2019, 09:31

Říkali jste si, co všechno letos v létě stihnete? Že vyrazíte do přírody, navštívíte alespoň jeden festival, strávíte...

TIPY NA VÍKEND: Letní kino, vůně moře na Mušlobraní, Keltský festival...

pátek, 2. srpna 2019, 17:00

Koukáte na fotky svých přátel na sociálních sítích, které posílají ze zámoří, a máte neskutečnou chuť na plody moře? O...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.