Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pokáč, Cirk La Putyka a další desítka koncertů. Brno se promění v Maraton hudby

 
pondělí, 5. srpna 2019, 13:49

Maraton hudby už po čtvrté nabídne Brňákům i přespolním Brno plné nejrůznějších žánrů. Stovky interpretů vystoupí v ulicích, na náměstích, v kostelích, pasážích nebo třeba v koupelně. Většina koncertů je k tomu zdarma.

Největší hudební festival v centru Brna rozpoutá už ve čtvrtek 8. srpna alegorický průvod performerů z Amanitas Fire Theatre v kostýmech ozvláštněných pyrotechnickými efekt. „Okřídlené bohyně, ďáblové a andělé diváky za doprovodu autorsky mixované hudby s živým ženským zpěvem zavedou na Jakubské náměstí, kde proběhne neformální buskerské zahájení festivalu,“ uvedla mluvčí turistického informačního centra Lenka Němcová. Následovat bude moderní bubenická show Ritmo Factory.

Na koncert třeba do koupelny

Už třetím rokem brněnská výtvarnice Kateřina Šedá díky Bezuličnímu buskingu přivádí hudbu na netradiční místa. Letos navrhla čtyři otevřené pokoje, díky kterým budou posluchači na koncertu jako doma.

Ulice se totiž promění v obývák, ložnici, koupelnu a kuchyň. „Otevřené pokoje zprostředkují posluchačům neopakovatelný zážitek,“ dodává Němcová.  V ložnici či obýváku vystoupí například Crazy Accordion Trio, Steve Aruni nebo Schizzle Orchestra. Pokoje budou na České, Jakubském náměstí, v OD Letmo a v Myší díře.

Dominik stage nabídne mix žánrů, Guest centrum zase chvíli klidu

Dominik stage, kde jinde než na Dominikánském náměstí, nabídne mix žánrů. Art rock, elektro, rock, pop, filmová hudba nebo hudba pro děti.  V sobotu 10. srpna se zde uskuteční i velký Jam buskerů.

Nádvoří Staré radnice po dobu maratonu přemění na Guest centrum. „Centrum nabídne oázu klidu, informace o festivalu, a hlavně dobré jídlo a pití,“ popisuje centrum Němcová. Bez hudby by to ale nešlo. U jídla si můžete poslechnout třeba krátké koncerty různých žánrů. Nebude chybět ani vystoupení pro děti.

Ani milovníci lidové hudby nebudou ochuzeni. Pro ně bude na Biskupském dvoře připravena Folklor stage, folku se dočkají lidé na Orlí v loubí u divadla. Kabinet stage se zase ponese v duchu alternativy. Romskou muziku pak zajistí Django stage na Malinovského náměstí. Moravské náměstí naopak bude hostit Brunch 'n' Park stage se stylovou gastronomií a chilloutovou hudební produkcí.

Mincmistrovský sklep, varhany u Jezuitů nebo Pianoštafeta

Klasika spojená s jazzem a world music v podání dua Pavel Fischer a Jakub Jedlinský rozezní Mincmistrovský sklep. Skotské písně nebo ukrajinský folklor od Barbara Maria Willi & friends zase uslyší návštěvníci ve Sněmovním sále Nové radnice. Jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie poskytne prostory pro Nekonečné varhany u Jezuitů. V Alfa pasáži se lidé mohou těšit na Pianoštafetu.

Pokáč na Špilasu, flašinetáři na Svoboďáku

Nejvýraznější písničkář nové generace Pokáč vystoupí na Letní terase hradu Špilberk. Flašinetáři se předvedou na náměstí Svobody, kde se představí i BLOCK britských Motionhouse a NoFit State. Zahálet nebudou ani místní kluby. Sono Centrum nabídne Cirk La Putyka, Fléda pak odehraje taneční večírek Jona Hopkinse a Lázně Rašínova zvou posluchače na operu Poslední pólo.

Zkrátka stovky interpretů, desítky koncertů a dvaadvacet míst po Brně. Od 8. do 11. srpna se ve městě hudby UNESCA nudit rozhodně nebudete. Celý program naleznete na stránkách Maratonu hudby.

Napsal Hana Podhorná | Foto Maratonhudby.cz
 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Mezinárodní kytarový festival, rock'n'rollová...

pondělí, 5. srpna 2019, 09:31

Říkali jste si, co všechno letos v létě stihnete? Že vyrazíte do přírody, navštívíte alespoň jeden festival, strávíte...

TIPY NA VÍKEND: Letní kino, vůně moře na Mušlobraní, Keltský festival...

pátek, 2. srpna 2019, 17:00

Koukáte na fotky svých přátel na sociálních sítích, které posílají ze zámoří, a máte neskutečnou chuť na plody moře? O...

Pokračování slavného animáku nebo Tarantinův trhák. Kino Lucerna...

pátek, 2. srpna 2019, 10:59

V brněnském kině Lucerna se i přes prázdninový režim, zahrnující kratší víkendové promítání, představí hned čtveřice...

David Carmona, Assad Brothers nebo Pedro Navarro. Do Brna se opět...

úterý, 30. července 2019, 16:20

Milovníci jazzu, flamenca nebo hudby z Brazílie zbystřete, v Brně vystoupí nejznámější kytaristé z celého světa....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.