Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Letní filmová škola v Uherském Hradišti byla zahájena polibky. Výroční cenu za tvorbu převzal Hynek Bočan

 
sobota, 27. července 2019, 19:45

Milovníci filmů, radujte se! Dneškem byla oficiálně zahájena Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Pokud se na filmovku také chystáte, rozhodně si nenechte ujít denní tipy, které vám postupně budeme přinášet. Dnes mrkněte na video ze slavnostního zahájení, při kterém se líbali úplně všichni!

Všichni milovníci filmových festivalů dnes mohli jásat. Pětačtyřicátý ročník legendární Letní filmové školy v Uherském Hradišti byl oficiálně zahájen v kině Hvězda. Letošní ročník má romantický vizuál s ještě romantičtější pointou. Hlavním tématem je totiž líbání a láska. Není se tedy čemu divit, když bylo slavnostní zahájení okořeněno hromadným polibkem na pódiu i v hledišti.

Celou tu slávu moderátor odstartoval obecnou výzvou k vyznávání vzájemných sympatií. Jak už napovídá letošní vizuál, láska a líbání obecně bude provádět celý týden filmového programu. Proto se letmému dotyku rtů nevyhnula ani ředitelka Radana Korená. 

Jako další byl k pár slovům vyzván i starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha nebo jeden z důležitých partnetů Letní filmové školy, zástupce firmy innogy.

Ocenění AČFK převzal Hynek Bočan

Nejdůležitější osobou večera se však stal režisér Hynek Bočan, kterého dozajista každý zná díky nezapomenutelné a podle ČSFD také nejoblíbenější hrané české pohádce S čerty nejsou žerty. Hynek Bočan byl letos oceněn Výroční cenou Asociace českých filmových klubů, kterou s velkou slávou převzal a vyzval k vzájemným dobrým vztahům a pozitivním vibracím mezi lidmi. Zavzpomínal také na nedávno zesnulého Jiřího Stránského, který s ním na spoustě filmů spolupracoval.

"Je výraznou osobností československé kinematografie, z našeho úhlu pohledu stále nedoceněnou, takže ho chceme připomenout a poděkovat mu za jeho tvorbu," uvedla ředitelka Letní filmové školy Radana Korená.

Na Bočanovu počest i počest Jiřího Stránského se pak hned po oficiálním zahájení LFŠ v kině Hvězda promítnul film Bumerang, který se velmi blízce váže s režisérovu proslovu. Film totiž odkazuje na historii, kterou je nutné opakovat, pokud se z ní lidé nepoučí. 

Na co se dále těšit na LFŠ

Zavítali jste do Uherského Hradiště a zatím nevíte, na co se můžete jít podívat? Pokud jste si nezakoupili akreditaci, nezoufejte. Každý rok se v rámci letního kina promítají filmy také bezplatně ve Smetanových sadech nebo na Masarykově náměstí. Krom filmů se můžete těšit také na skvělé koncerty. 

Hned dnes si LFŠ pro veřejnost přichystala koncert oblíbené kapely Monkey Bussiness, kterou můžete najít na Masarykově náměstí v devět hodin večer. 

Po koncertě se náměstí i při nepříznivém počasí zaplní diváky, lačnící po filmu. Dnes to bude Maraton studentských filmů. 

Pokud se do Hradiště chystáte až zítra či další víkend, nenechte si ujít nedělní promítání pohádky Čertí Brko na Masarykově náměstí nebo výtečného Pavla Lišku v jeho legendární roli v Návratu idiota

Ještě jste neviděli Bohemian Rhapsody? Nezoufejte. Skvělého Ramiho Malka jako Freddieho Mercuryho si můžete zdarma vychutnat na filmovém plátně příští sobotu!

Na celé video z oficiálního zahájení se můžete podívat zde: 

 

 

 

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Exotické ovoce na Zelňáku, nespočet koncertů, closing...

pátek, 26. července 2019, 17:00

Ještě nevíte, co s nadcházejícím víkendem? Nechte si poradit a navštivte některou ze skvělých akcí, které nám (nejen)...

Brněnská drum'n'bass partička se dnes v Praze utká o titul nejlepší...

pátek, 26. července 2019, 13:12

O titul nejlepší crew, tedy nejlepší party drum'n'bass (DNB) Djů v Česku, se dnes v pražském klubu Storm utká brněnská...

Film Nabarvené ptáče, který se natáčel i v Brně, bude bojovat o...

pátek, 26. července 2019, 10:41

Obrovský úspěch pro českou kinematografii. Nový celovečerní film Václava Marhoula s názvem Nabarvené ptáče, adaptace...

Někdy vstanu osmdesátiletý, jindy se probudím a je mi padesát, říká...

středa, 24. července 2019, 20:50

„Když mi bylo sedm, to znamená, že jsem ještě neměl tu nulu na konci,“ začal Bolek odpovídat na otázku, co si přál,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.