Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brnem příští týden projede jediný festival na světě, který se koná ve vlaku

 
středa, 3. července 2019, 18:20

V Česku vzniká jediný hudebně-cestovatelský festival na světě, který se celý odehraje ve vlaku. Vlak vyjede 11. července z Prahy, hlavním cílem budou Piešťany, kde se otočí a pojede zpět. Účastníci se po cestě můžou těšit na koncerty, přednášky, hudební jamy i zastávky na koupání, táboráky a nocování na louce. Jednou ze zastávek bude také Brno.

Cesta vlaku festivalu ŽiWELL Express začne ve čtvrtek 11. července večer ve stanici Praha-Libeň, první zastávka bude ve Ždárských vrších, dále pojede přes Brno, kde účastníkům zahraje vozíčkářské divadlo Kriplíci, do Jeseníků. V sobotu dorazí do Piešťan, kde bude zastávka zpestřena prohlídkou pivovaru ŽiWELL. Vlak skončí v neděli odpoledne opět v Praze. 

Cestovatelům po cestě zahraje Zrní, Erika Stárková, Helemese a další kapely. ŽiWELL Express je navíc jediný festival, kvůli kterému nepůjde ani Láďa Zibura pěšky, dokonce je i jeho patronem. O cestách za hipíky a buddhisty do Himálaje povykládá Sebastian Prax a Maximilián Pavlas zase o nelegálním vstupu do černobylské Zóny a o tom, co znamená být černobylský stalker.

 

Festival každý projede od začátku do konce, vlak je totiž s troškou pomoci bezbariérový. Albert Fikáček, duchovní otec festivalu, se rozhodl vyhradit jeden z vagónů pro vozíčkáře: „Pro vozíčkáře by účast na takovéhle akci byla komplikovaná. Což by byla škoda, jelikož mezi nimi mám spoustu přátel a chci, aby se mohli zúčastnit. Tak jsme bez ohledu na cenu zařídili speciální plošinu pro nástup do vlaku a přizpůsobili jsme ho jejich potřebám.“ 

Za festivalem stojí parta nadšenců z brněnské ​Expediční klubovny​ v čele s Albertem Fikáčkem. Zorganizovat festival ve vlaku je možná trochu šílený nápad, ale patří mezi ty klidnější, které Albert Fikáček má. Na pátý pokus se mu podařilo přeplout Středozemní moře na lodi z odpadků a dostat se z Itálie do Tuniska​. Plul pod vlajkou Liberlandu, nikým neuznaného mikrostátu mezi Chorvatskem a Srbskem. Mezi jeho další vlakové plány patří vypravit vlastní vlak z Česka do Íránu.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Vaňkovka Fest pokračuje! Druhý týden festivalu má zábavu na svědomí...

úterý, 2. července 2019, 18:00

Druhý týden Vaňkovka Festu startuje už dnes! Tento týden bude převážně divadelní a filmový. Můžeme se těšit na...

Radní schválili vybudování náhrobků pro dva významné brněnské rodáky....

pondělí, 1. července 2019, 19:15

Radní města Brna dnes schválili vybudování náhrobků pro dvě významné brněnské osobnosti - prof. Ing. arch. Ivanu...

Už žádné plastové kelímky. Kulturní akce v Brně budou od příštího...

pondělí, 1. července 2019, 16:40

Plastové kelímky, brčka, talíře nebo příbory. To vše bude od příštího roku zakázáno. Radní pro oblast kultury Marek...

Václav Havel „dostane“ v Brně lavičku k výročí narozenin

pondělí, 1. července 2019, 12:40

Do projektu Lavička Václava Havla se letos zapojí i Brno a zesnulý dramatik, disident a prezident tak bude mít v Brně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.