Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Tata bojs, Fast Food Orchestra, Stand-up u Vaňkovky a piknik na Kraví hoře

 
neděle, 30. června 2019, 20:35

Čeká nás první prázdninový týden, který bude značně prosluněný. Tak si ho užijte pořádně, protože jaký první týden, takové celé prázdniny. A pokud by toho sluníčka bylo moc, tak se můžete podívat do Chile.

Chcete vidět zatmění Slunce? Přidejte se v úterý 2. červenceHvězdárny na Kraví hoře na cestu do jihoamerického Chile, kde nastane 2. července nastane úplné zatmění Slunce. Těšit se můžete na přednášky odborníků z Masarykovy univerzity, kteří vysvětlí, k čemu jsou jeho úplná zatmění stále užitečná. V průběhu programu budeme živě sledovat různé fáze zatmění a spojíme se s výpravou studentů z Masarykovy univerzity, kteří do Chile podnikli pozorovatelskou expedici.

Léto v Brně žije! Přesvědčí vás o tom Pa Ti Pa Mi Party v Tržnici, které budou každou středu až do konce prázdnin. Začínají již teď, ve středu 3. července. Přijďte si zatancovat a naučit se kroky salsy, bachaty a kizomby.

Iva Pazderková, Adéla Elbel, Tomeš, Vičar a další komici nás pobaví ve středu 3. července v rámci Vaňkovkva festu se svými vystoupeními na akci Stand Up Comedy Live! Stand-upové večery jsou na Vaňkovka Festu vždy plné překvapení a hlavně smíchu. Kapesníky s sebou a přijďte, jestli máte odvahu a dostatečně vytrénovanou bránici. Tohle je totiž silná kombinace známých tváří, a především nejlepších stand-up komiků v ČR.

Po vyprodaném Sono centru a veleúspěšné výstavě k výročí kapely se Tata Bojs přijedou ukázat ve čtvrtek 4. července i na Špilas. Spolu s nimi vystoupí místní alternativci Ghost of You, což značí velmi pěkný hradní podvečer.

Nomádi tuzemských i zahraničních dálnic, kapela Fast Food Orchestra rozváží reggae a ska rytmy po klubech i festivalech již od roku 1998. A jednu ze zastávek si udělají i v Brně na Vaňkovka Festu v čtvrtek 4. července.

Brunch 'n 'Park: Piknik v parku na Kraváku je nový projekt Filtru, který propojuje chillování v brněnských parcích s kvalitní hudební produkcí a dobrým jídlem a pitím. Máte snad lepší program na neděli 7. července, než relaxovat v parku na Kraví hoře? A když bude počasí přát až moc, tak si můžete odskočit na blízké koupaliště.

Napsala Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

Žáci prvních tříd dostanou na jižní Moravě lístky do muzeí

neděle, 30. června 2019, 13:01

Téměř 7000 žáků nastupujících do prvních tříd na jižní Moravě dostane po prázdninách vstupenky do muzeí, památkových...

Swing, letní kino a atmosféra třicátých let. Tak vypadal páteční...

sobota, 29. června 2019, 20:20

Zahrada vily Tugendhat se již po osmé otevřela veřejnosti. Na své si přišli milovníci swingu, hudby i filmové produkce.

TIPY NA VÍKEND: Křest kávového deníku, Scalní letňáky, Vaňkovka fest...

pátek, 28. června 2019, 16:40

Že byste si také přáli nějaký dárek za vysvědčení, ačkoli už nejste školou povinní, nebo už dávno nenosíte samé...

Brněnští radní schválili navýšení peněz pro kulturu. Umělci tak budou...

pátek, 28. června 2019, 11:30

Více peněz půjde v příštím roce do kultury. Ve středu o tom rozhodli brněnští radní. Změnami prošly i dotační programy,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.