Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Tata bojs, Fast Food Orchestra, Stand-up u Vaňkovky a piknik na Kraví hoře

 
neděle, 30. června 2019, 20:35

Čeká nás první prázdninový týden, který bude značně prosluněný. Tak si ho užijte pořádně, protože jaký první týden, takové celé prázdniny. A pokud by toho sluníčka bylo moc, tak se můžete podívat do Chile.

Chcete vidět zatmění Slunce? Přidejte se v úterý 2. červenceHvězdárny na Kraví hoře na cestu do jihoamerického Chile, kde nastane 2. července nastane úplné zatmění Slunce. Těšit se můžete na přednášky odborníků z Masarykovy univerzity, kteří vysvětlí, k čemu jsou jeho úplná zatmění stále užitečná. V průběhu programu budeme živě sledovat různé fáze zatmění a spojíme se s výpravou studentů z Masarykovy univerzity, kteří do Chile podnikli pozorovatelskou expedici.

Léto v Brně žije! Přesvědčí vás o tom Pa Ti Pa Mi Party v Tržnici, které budou každou středu až do konce prázdnin. Začínají již teď, ve středu 3. července. Přijďte si zatancovat a naučit se kroky salsy, bachaty a kizomby.

Iva Pazderková, Adéla Elbel, Tomeš, Vičar a další komici nás pobaví ve středu 3. července v rámci Vaňkovkva festu se svými vystoupeními na akci Stand Up Comedy Live! Stand-upové večery jsou na Vaňkovka Festu vždy plné překvapení a hlavně smíchu. Kapesníky s sebou a přijďte, jestli máte odvahu a dostatečně vytrénovanou bránici. Tohle je totiž silná kombinace známých tváří, a především nejlepších stand-up komiků v ČR.

Po vyprodaném Sono centru a veleúspěšné výstavě k výročí kapely se Tata Bojs přijedou ukázat ve čtvrtek 4. července i na Špilas. Spolu s nimi vystoupí místní alternativci Ghost of You, což značí velmi pěkný hradní podvečer.

Nomádi tuzemských i zahraničních dálnic, kapela Fast Food Orchestra rozváží reggae a ska rytmy po klubech i festivalech již od roku 1998. A jednu ze zastávek si udělají i v Brně na Vaňkovka Festu v čtvrtek 4. července.

Brunch 'n 'Park: Piknik v parku na Kraváku je nový projekt Filtru, který propojuje chillování v brněnských parcích s kvalitní hudební produkcí a dobrým jídlem a pitím. Máte snad lepší program na neděli 7. července, než relaxovat v parku na Kraví hoře? A když bude počasí přát až moc, tak si můžete odskočit na blízké koupaliště.

Napsala Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

Žáci prvních tříd dostanou na jižní Moravě lístky do muzeí

neděle, 30. června 2019, 13:01

Téměř 7000 žáků nastupujících do prvních tříd na jižní Moravě dostane po prázdninách vstupenky do muzeí, památkových...

Swing, letní kino a atmosféra třicátých let. Tak vypadal páteční...

sobota, 29. června 2019, 20:20

Zahrada vily Tugendhat se již po osmé otevřela veřejnosti. Na své si přišli milovníci swingu, hudby i filmové produkce.

TIPY NA VÍKEND: Křest kávového deníku, Scalní letňáky, Vaňkovka fest...

pátek, 28. června 2019, 16:40

Že byste si také přáli nějaký dárek za vysvědčení, ačkoli už nejste školou povinní, nebo už dávno nenosíte samé...

Brněnští radní schválili navýšení peněz pro kulturu. Umělci tak budou...

pátek, 28. června 2019, 11:30

Více peněz půjde v příštím roce do kultury. Ve středu o tom rozhodli brněnští radní. Změnami prošly i dotační programy,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.