Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pokračování dvoudílného filmu o Marii Terezii se natáčí v Brně. Filmaři zvolili Mahenovo divadl o

 
čtvrtek, 27. června 2019, 11:30

Filmové zpracování cesty Marie Terezie k trůnu se dočkalo nejen u českých diváků velké obliby. Nyní se natáčí pokračování. Vhodné lokality našli filmaři především na Znojemsku. Mezi další místa patří Valtice, Kroměříž a brněnské Mahenovo divadlo.

Mahenovo divadlo v Brně poskytlo své interiéry na natáčení pokračování příběhu Marie Terezie a přeměnilo se tak na sál plný bohaté výzdoby a dobových kostýmů.  

Oproti prvním dílům nabídne nová série pohled na postavení ženy v politice, volbu mezi zájmy kariéry a rodiny nebo konflikt morálky v rozbouřené Evropě. „Život Marie Terezie je opravdovou studnicí příběhů, které v sobě nesou témata důležitá i pro současného diváka,“ vysvětlil ředitel vývoje pořadů České televize Jan Maxa.

Díly jsou zasazené do období let 1741 až 1745 během válek o rakouské dědictví, které panovnice o nástupnictví na trůn Habsburské monarchie vedla se sousedními zeměmi.  Pokračování je tedy dramatičtější a temnější, přeci jen ale tvůrci ponechali i prvky z prvních dvou dílů. „Zachovali jsme původní prvky jako je láska, humor a politikaření na Habsburském dvoře,“ dodal Jan Maxa.

K nejvýraznější změně v obsazení došlo u Marie Terezie

Ke změnám došlo i v hereckém obsazení. Místo Marie-Luise Stockinger se role habsburské panovnice ujala rakouská herečka Stefanie Reinspergerová. Novou postavu ztvární i David Švehlík. Františka Štěpána, manžela Marie Terezie si opět zahraje Vojtěch Kotek. „V nových dílech bude mít moje postava větší roli. Více se projeví jeho obchodní zručnost a stane se zajímavým hráčem na politice,“ líčí svoji postavu Vojtěch Kotek. Mezi další herce patří Zuzana Stivínová, Táňa Pauhofová, Zuzana Mauréry a další. Scénáře se kromě Mirky Zlatníkové nově ujala i Lucie Kopecká.

Dvoudílný film vzniká ve spolupráci několika středoevropských zemí, což je patrné i z hereckého obsazení. První dva díly Marie Terezie sledovali diváci v Česku, Rakousku, Maďarsku, na Slovensku i ve Francii. „Je to opravdu výjimečný projekt, který se těšil divácké oblibě, za což jsem velmi rád,“ popisuje úspěchy režisér Robert Dornhelm.  

Další těžké chvíle, které panovnici čekají jak v manželském vztahu, tak i na bitevním na poli, budou filmaři opět točit na jižní Moravě. Filmaři naznačili, že by do televizí mohlo pokračování Marie Terezie vstoupit během jednoho roku.

 


 

Kam dál?

Dnes startuje Vaňkovka Fest! Měsíc plný zábavy odpálí Ondřej Havlík...

středa, 26. června 2019, 11:40

Těšili jste se na další ročník multižánrového festivalu na Dornychu? Vaňkovka Fest startuje již dnes! Těšit se můžete...

Cimbál, víno, kroje, zpěv. . . to je festival Slovácký rok aneb 'Noc...

úterý, 25. června 2019, 17:00

Na největší folklorní událost, která se stejně jako Olympijské hry koná jednou za čtyři roky se připravuje městečko...

TIPY NA TÝDEN: Zahájení sezóny letních kin, Vaňkovka fest, Poletíme,...

neděle, 23. června 2019, 21:36

Léto už jste mohli pocítit nejenom ve vzduchu, ale především na teploměrech. Možná občas remcáme na vysoké teploty, ale...

Všichni jezdí připoutaní po celé republice. Dětská soutěž zná vítěze

sobota, 22. června 2019, 12:00

Děti po celé republice kreslily a psaly na téma: "Všichni jezdí připoutaní". Slavnostní vyhlášení celorepublikové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.