Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Zahájení sezóny letních kin, Vaňkovka fest, Poletíme, swing v zahradě vily Tugendhat a den obětí komunismu

 
neděle, 23. června 2019, 21:36

Léto už jste mohli pocítit nejenom ve vzduchu, ale především na teploměrech. Možná občas remcáme na vysoké teploty, ale za ty letní kina, koncerty a tancování pod širým nebem to stojí, že?

Festival Ibérica v Brně už neodmyslitelně předznamenává začátek letních prázdnin. I letos se příznivci iberoamerické kultury mohou od pondělí 24. až do neděle 30. června těšit na bohatý program zahrnující taneční, hudební i divadelní představení, gastronomickou fiestu, mistrovské workshopy, tvůrčí dílny, přehlídku iberoamerických filmů nebo cestovatelskou přednášku.

Čím začínají prázdniny? Letním kinem! První letňák na Špilberku bude už ve středu 26. června a bude to klasika Vražda v Orient expresu. Scalní letňáky začnou o trochu později, v sobotu 29. června budou na nádvoří Místodržitelského paláce promítat Bohemian Rhapsody.

Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let, Alice s frontmanem Danem Bártou, zahájí letošní Vaňkovka Fest ve středu 26. června, a to v původní sestavě. Jedná se v rámci ČR o jediné a exkluzivní vystoupení kapely s celovečerním programem v letošním roce.

Ale začátek prázdnin nebyl vždy radostný. Na 27. čtvrtek června připadá den památky obětí komunistického režimu. Naše národy již byly dost sužovány totalitami a diktátory. Již nikdy více. Oběti dob minulých musíme neustále připomínat především kvůli rostoucí relativizaci těchto zločinných režimů. Sejdeme se na náměstí Svobody, kde uctíme památku všech, kteří přišli o život během této ponuré etapy našich dějin.

Ben Cristovao představí svoje nové EP na sérii dvou unikátních koncertů pod širým nebem. První z nich bude v Brně ve čtvrtek 27. června na Vaňkovka festu.

Brněnský turbošansón Poletíme? přivítáme ve čtvrtek 27. června u nás na Špilberku. Předkapela nebude, kluci si to prý "předskočí" sami a můžete se těšit na extraspeciální dlouhý set při západu slunce nad Brnem.

Již poosmé v řadě zahájí v pátek 28. června léto ve vile Tugendhat akce Léto, swing a kino v zahradě vily Tugendhat. Tato u hostů velmi oblíbená událost spojuje swingový večer – v jehož rámci se hosté naučí základní swingové kroky – s filmovou projekcí, kdy za využití tzv. zadní projekce bude na velkoformátová okna hlavního obytného prostoru vily Tugendhat promítán snímek Spojenci.

A pokud vám je toho zahajování léta pořád málo, tak na závěr pro vás mám taneční akci se spostou DJs - Summer Madness v Sono centru, která bude v pátek 28. července.

 


 

Kam dál?

Všichni jezdí připoutaní po celé republice. Dětská soutěž zná vítěze

sobota, 22. června 2019, 12:00

Děti po celé republice kreslily a psaly na téma: "Všichni jezdí připoutaní". Slavnostní vyhlášení celorepublikové...

TIPY NA VÍKEND: Wohnout na Špilberku, Kamenka open, pivo, víno i...

pátek, 21. června 2019, 17:50

Víkend nabídne opět pořádnou porci zábavy. Těšit se můžete na hudební festivaly, ochutnávky piva a vína na Zelném trhu,...

Již čtvrtý ročník prestižní soutěže Gourmet Brno má své vítěze....

pátek, 21. června 2019, 16:20

TICpředstavuje 4. ročník průvodce brněnskou gastro scénou. Letos se s ním můžete vydat vedle zavedených kategorií...

Příští týden startuje Vaňkovka Fest. Nabídne měsíc plný hudby,...

čtvrtek, 20. června 2019, 18:24

Dan Bárta, Aneta Langerová, Lukáš Pavlásek. Taková a další zvučná jména si pro své návštěvníky připraví od 26. června...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.

Úroda jablek po mrazech a suchu klesne asi o třicet procent

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o třicet procent na 101 988 tun. Mělo by tak jít o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii České republiky. Ceny jablek podle ovocnářů zřejmě vzrostou. Ještě v červnu sadaři mínili, že meziroční pokles bude kolem 22 procent. Důvodem propadu jsou jarní mrazy a pozdější sucho a krupobití.