Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Již čtvrtý ročník prestižní soutěže Gourmet Brno má své vítěze. Odborníci vybrali nejlepší podniky Jižní Moravy

 
pátek, 21. června 2019, 16:20

TICpředstavuje 4. ročník průvodce brněnskou gastro scénou. Letos se s ním můžete vydat vedle zavedených kategorií restuaurace, bistra, kavárny, cukrárny, vinárny, pivnice a bary i na luxusní „fine dining“ večeři a nebo si naplánovat celodenní výlet za město po naší krásné jižní Moravě.

Výběr podniků má dvě kola. Nejprve gastroasociace a osobnosti z oboru nominují zařízení, kde se podne nich dobře jí a pije. Jména, která budou nejvíce zmiňovaná, postoupí do finále, kde je trojčlená porota zhodnotí. Mezi hodnotitely budou novináři, odborníci nebo influenceři z Česka i blízkého zahraničí. Nesmí však být profesně spojeni s Brnem, aby bylo hodnocení obektivní. K projektu TIC BRNO se aktuálně přidala také Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, takže se celkový dopad rozšíří na celý kraj.

„Když jsme projekt GOURMET BRNO zakládali, tušili jsme, že to bude velké. Za ty čtyři roky se z Brna stalo město vyhledávané pro svoji gastronomii a naším průvodcem se inspirují i místní. Letos vám představujeme i jeho mladšího bratříčka GOURMET JIŽNÍ MORAVA a vyhlížíme, kam až to zajde,“ uvedla na slavnostním zahájení ředitelka TIC BRNO Jana Tichá Janulíková.

Není důležité zvítězit, ale dostat se do výběru

GOURMET BRNO a GOURMET JIŽNÍ MORAVA jsou trochu jako olympiáda – není v nich důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Aktuální průvodce je proto zorganizován tak, že se vyhlásí absolutní vítěz mezi podniky, mezi ostatními pak už rozdíly nedělá. Posuzovány pak jsou především chutě, atmosféra, prostředí i personál, hodnotí se i pohled turistů. Názory na hodnocení se mohou lišit, i tak nezbývá než 50 brněnským a 36 jihomoravským podnikům, které se v letošním ročníku umístily, gratulovat.

„I na Jižní Moravě se dá najíst a napít tak, že na to jen tak nezapomenete. Naším nejčastějším turistickým cílem je sice víno, ale právě to nejlépe vynikne ve spojení s dobrým jídlem. Jsem nadšená, že se letos podařilo tento unikátní projekt rozšířit i do regionu, a tím představit lokální gastro scénu, za kterou stojí za to cestovat,“ dodala ředitelka CCR-JM Pavla Pelánová.

Letošní ročník bude laděný do retra

Třicetileté výročí Sametové revoluce připomíná TIC BRNO kampaní Osmdesátky v Brně. Vedle stylových komentovaných prohlídek města, retro Karosy jako turistického minibusu nebo igráčků a céček místo suvenýrů se promítla i do vyhlášení nejnovějšího vydání gurmánského rádce. To se odehrálo v legendárním hotelu Myslivna. Samotný tištěný průvodce je laděný do retra. Ten má na svědomí sehraný tým fotografa Kivy a grafické designérky Barbary Zemčík. Uživatelé jsou průvodcem natolik nadšení, že bylo potřeba několika dotisků.

V tomto roce si návštěvníci brožuru budou moci zakoupit za 35 Kč, resp. 1,5 Eur. Jde jistě o výhodnou investici, která zjednoduší výběr a zaručí spokojenost chuťových pohárků.

 

Kdo na hodnotící komise zapůsobil nejvíce

GOURMET BRNO

GOURMET JIŽNÍ MORAVA
Kavárny Brno: Monogram Espresso Bar
Cukrárny Brno: SORRY - pečeme jinak
Kavárny a cukrárny Jižní Morava: Dvorek:: café wine bistro:: Bořetice (Bořetice)
Pivnice Brno: Výčep na Stojáka Jakubák
Pivovary Jižní Morava: Kyjovský pivovar (Kyjov)
Vinárny a wine bary Brno: Vinná galerie
Vinařství Jižní Morava: Piálek & Jäger (Nový Šaldorf)
Bistra Brno: Atelier Cocktail & Bistro
Bistra Jižní Morava: KUK Bistro (Mikulov)
Restaurace Brno: Castellana Trattoria
Restaurace Jižní Morava: ESSENS Restaurant
(Hlohovec u Břeclavi)
Fine Dining Brno: Restaurant Signature
Bary Brno: Super Panda Circus
www.GOURMETBRNO.cz
www.GOURMETJIZNIMORAVA.cz

 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto TIC Brno
 


 

Kam dál?

Příští týden startuje Vaňkovka Fest. Nabídne měsíc plný hudby,...

čtvrtek, 20. června 2019, 18:24

Dan Bárta, Aneta Langerová, Lukáš Pavlásek. Taková a další zvučná jména si pro své návštěvníky připraví od 26. června...

Kvér a batole. Do Národního divadla Brno se v pátek vrátí stand-up...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:00

„##T#€£#%#“ tak zní název stand-upu Terezy Groszmannové, který pro ni napsal a s důvěrou v její komediantský...

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář...

úterý, 18. června 2019, 14:08

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas...

Chcete si zahrát ve filmu? Máte šanci. Filmaři budou v centru Brna...

úterý, 18. června 2019, 13:04

Pokud byste si rádi zahráli ve filmu, máte neobyčejnou šanci. Úspěšný český režisér Petr Zelenka totiž v rámci natáčení...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.