Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Příští týden startuje Vaňkovka Fest. Nabídne měsíc plný hudby, stand-up comedy a letní kino

 
čtvrtek, 20. června 2019, 18:24

Dan Bárta, Aneta Langerová, Lukáš Pavlásek. Taková a další zvučná jména si pro své návštěvníky připraví od 26. června do 28. července Galerie Vaňkovka. Po roce se totiž v areálu u nákupní galerie uskuteční další ročník multižánrového festivalu Vaňkovka Fest. Letos poprvé si lidé budou moci vedle množství koncertů, stand-up a divadelních představení užít i letní kino.

Festival odpálí Dan Bárta a Ben Cristovao

Hned na úvod festivalu, tedy 26. června, bude podium v prostorách vedle Galerie Vaňkovka patřit Danu Bártovi. Ten se na Vaňkovka Festu neobjeví zdaleka poprvé, letos si však přijdou na své fanoušci jeho projektu Alice. „Jedna z nejzásadnějších hudebních skupin 90. let vystoupí v původní sestavě a v rámci České republiky půjde v tomto roce o její jediné a exkluzivní vystoupení s celovečerním programem,“ řekl Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „V roce 2017 navštívilo koncert Dana Bárty & Illustratosphere na dva tisíce lidí. Uvidíme, jestli se Alici podaří toto číslo překonat,“ dodal.

27. června přijde na řadu další výrazné jméno, které má Vaňkovka Fest na programu. Ben Cristovao zahraje nejen ověřené hity, představí i několik novinek ze svého čerstvě vydaného alba. To vše za doprovodu legendárního Red Bull autobusu, který je se svým střešním podiem, backstage a interiérem připraven speciálně pro open air koncerty. Ve zbytku června si pak budou moci návštěvníci užít youtuberku Naty Hrychovou či The Glass Onion – The Beatles revival.

V půlce července zazpívá Langerová, komička Elbel oslaví narozeniny

Letošní novinkou Vaňkovka Festu bude rozšíření programu festivalu také o letní kino. Promítání začne vždy v 19:30 a všechny filmy budou mít jedno společné – hraje v nich Bolek Polívka. Návštěvníci se tak mohou těšit na Pelíšky, Něžného barbara, Hezké chvilky bez záruky a další. Ochuzeni nebudou ani milovníci divadla, čeká je například Divadlo Prkno s hrou Mezi nebem a zemí nebo oblíbená brněnská improvizující partička Komediomat.

Jeden z nejočekávanějších koncertů festivalu se odehraje přibližně v polovině festivalu, a to 14. července. Mikrofonu se totiž ve společnosti své kapely chopí Aneta Langerová. „Anetu jistě není třeba představovat. Je to výrazná osobnost české kulturní scény. Jsme opravdu rádi, že přijala pozvání na Vaňkovka Fest, a doufáme, že stejně nadšení budou i naši návštěvníci,“ podotkl Borůvka.

Špička české stand-up scény

Tak jako vloni budou i letos nedílnou součástí Vaňkovka Festu mezi Čechy stále oblíbenější stand-up vystoupení. Tentokrát se jich ujme výrazná trojice tohoto žánru Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková a Adéla Elbel. Ta exhibici pojme zároveň jako oslavu svých narozenin.

Lekce jógy pod širým nebem, při kterých si lidé protáhnou tělo s instruktorkou Nikol, budou probíhat v průběhu celého července. Stejně tak i projekt tematických nocí. Letos návštěvníky čeká Akustická noc, kdy se představí řada talentovaných hudebníků, jakými jsou například violoncellista Pavel Čadek a písničkářka Adéla Václavová, dále Noc dokumentů či večer na téma Napříč žánry. Ten, jak název napovídá, přiblíží posluchačům kapely a zpěváky hrající nejrůznější známé i méně známé hudební žánry.

Na festivalu samozřejmě nebude chybět ani chill-out zóna, která nabídne relax a občerstvení v podaní Spirit Bar Trucku, pivního baru na kolečkách Pivo Pivo či bistra Mr. Huye s rozmanitou nabídkou asijských závitků. Vstup na veškeré akce v rámci programu Vaňkovka Festu je zdarma.

Kompletní program je uveřejněn na stránkách www.vankovkafest.cz.

 


 

Kam dál?

Kvér a batole. Do Národního divadla Brno se v pátek vrátí stand-up...

čtvrtek, 20. června 2019, 11:00

„##T#€£#%#“ tak zní název stand-upu Terezy Groszmannové, který pro ni napsal a s důvěrou v její komediantský...

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář...

úterý, 18. června 2019, 14:08

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas...

Chcete si zahrát ve filmu? Máte šanci. Filmaři budou v centru Brna...

úterý, 18. června 2019, 13:04

Pokud byste si rádi zahráli ve filmu, máte neobyčejnou šanci. Úspěšný český režisér Petr Zelenka totiž v rámci natáčení...

Stavba koncertního sálu v Brně by mohla začít příští rok v létě

úterý, 18. června 2019, 11:30

Stavba Janáčkova kulturního centra v Brně by mohla začít v létě příštího roku. Novinářům to dnes řekla brněnská...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.