Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Poslední ohňostroje, obřanský ObrFest, slavnosti dvou velkých brněnských univerzit a festival mořských specialit

 
pátek, 14. června 2019, 16:50

Pracovní týden je u konce a nám nezbývá než se nechat unést víkendovou atmosférou. A další víkend, na který jsme se mohli těšit, bude opět nabitý kulturními zážitky od muziky, přes vědu, jídlo a pití až po relax u vodních dýmek. Kterou akci si nenecháte ujít? Přinášíme vám několik tipů z redakce.

Sedmý ročník multižánrového open-air festivalu ObrFest na okraji Brna v části Maloměřice a Obřany se uskuteční v pátek 14. a v sobotu 15. června 2019 opět na fotbalovém hřišti Borky. Pokud ještě nemáte lístky, určitě to rychle napravte! Čekají vás dva dny plné muziky, divadlo, filmy, busking stage, výstavy, skvělé pivo a občerstvení. 

Tradiční závěrečný ohňostrojný muzikál na počest jubilujících brněnských univerzit bude v sobotu 15. června nad hradem Špilberk. Design a produkci zajistí společný IGNIS BRUNENSIS Team pod vedením společnosti Flash Barrandov SFX. Ohňostroj nese název Gaudeamus Igitur. 

Jeden z ohňostrojů si však můžete užít i v sobotu na brněnském výstavišti v rámci oslav 100. výročí Masarykovy univerzity. Ta si krom instagramové hry připravila také spoustu poučných přednášek i zábavy. Festival MUNI100 je otevřený všem – akademikům, absolventům, studentům i široké veřejnosti. Těšit se můžete na odpoledne plné hudby, zábavy a skvělé gastronomie! Jako hlavní hřeb večera pak vystoupí Vojtěch Dyk & B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou.

Krom Masarykovy univerzity slaví své kulaté výročí festivalem také Mendelova univerzita. MENDELU se bude slavit na Fotbalovém stadionu za Lužánkami. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili spoustu hudby. Vystoupí zde Voxel, kapela Zrní nebo výtečná zpěvačka a první česká Superstar Aneta Langerová.

Pokud nejste hudební nadšenci a zajímá vás spíš pořádná porce dobrého jídla, nelze než doporučit jubilejní desátá vlna food festivalu zaměřeného na ryby a plody moře, Slavnosti moře. Tato jedinečná voňavá akce se i v letošním roce uskuteční v parku Kraví hora. Během víkendu 15. a 16. června se návštěvníkům představí Bistro Ocean48 s dalšími předními brněnskými i mimobrněnskými restauracemi. Slavnosti moře nabídnou kromě kvalitního exotického jídla, bohatou nabídku moravských vín, kávy a dalších pochutin za doprovodu latinoamerických rytmů

Fanouškům hiphopu jistě neušla dnešní rapová kolaborace českých jedniček v oboru Vladimira518 a SIFONa z WWW., která se koná v brněnském klubu Vibe. Těšit se můžete i na jména jako Netzach & Arthur M (GR), Saddan & Bambi Dee, Upgrade a Captain Sound.

Ti, kteří hledají kousek klidu a harmonie, by si zase neměli nechat ujít Dny čaje a keramiky, které se jako každým rokem uskuteční o víkendu 15. – 16. června v Lužáneckém parku. Letos se voňavý festival návštěvníkům otevře již popatnácté. Krom výstavy porcelánu se mohou čajoví nadšenci těšit i na speciality z tohoto blahodárného nápoje, přehlídku tanečnic, bojového umění i japonského divadla nebo na zajímavé přednášky a workshopy. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto TIC Brno
 


 

Kam dál?

Nově vydaná vyhláška může zlikvidovat klub Bajkazyl na Dornychu. Ten...

čtvrtek, 13. června 2019, 19:00

Na mimořádném zasedání zastupitelů města Brna byla dne 11. června schválena vyhláška, která omezuje hudební produkci v...

Vodojemy na Žlutém kopci se stanou přístupnějšími. Do konce října...

čtvrtek, 13. června 2019, 15:30

Unikátní vodojemy na Žlutém kopci dostanou nové vstupy. Usnadní tak přístup nejen pracovníkům provádějící čištění a...

Centrum VIDA! má pro tatínky a dědečky dárek. Na Den otců mohou s...

středa, 12. června 2019, 16:20

Speciální dárek ke Dni otců dostanou všichni tatínci i dědečci ve Science centru VIDA! na Brněnském výstavišti. To si...

TIPY NA TÝDEN: Festival MUNI 100, Slavnosti moře, Three Days Grace a...

neděle, 9. června 2019, 20:32

Vždy je co oslavovat! Ať už kulaté výročí univerzit, to že máme v Brně možnost studovat či třeba jen slunečné počasí a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.