Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Roztomilý sloník Dumbo si letí pro vaši pozornost

 
středa, 17. dubna 2019, 12:34

Dumbo poprvé okouzlil děti už v roce 1941. Tedy před dlouhými 78 lety. Jeho cesta na stříbrná plátna nebyla tehdy snadná. Například kvůli 2. světové válce.

Nový hraný Dumbo se začal připravovat v roce 2014, krátce po úspěchu hraného pokračování Alenky v říši divů, shodou okolností také od Tima Burtona.

Vizionářský režisér zrovna nevypadá jako někdo, kdo by chtěl zabřednout do dlouhodobé spolupráce s Myšákovským monopolem. Vždyť i jeho verze příběhu Lewise Carrolla vypadala jako práce dělaná čistě pro peníze. Jako něco, díky čemu může natočit něco dalšího. Svého a osobitějšího.

Dumbo je ale jiný v tom, že je outsider a ty má Burton rád. Sám jím jako šikanovaný malý chlapec byl. Jen se podívejte na filmy jako Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Ed Wood nebo Sirotčinec slečny Peregrinové. Je pochopitelné, že příběh slůněte s velkýma ošklivýma ušima, které ale díky nim umí létat, je látka přesně pro Tima.

Stojí ale výsledek za návštěvu kina? Mrkněte na nový Filmáč.   


Recenze Filmáče vznikají ve spolupráci se studentskou televizí Studex.

Napsal(a) Robert Poupátko | Foto Dumbo
 


 

Kam dál?

Brno bylo vždy jiné, alternativní. Našli bychom tu nová posvátná...

pondělí, 15. dubna 2019, 18:00

Když zůstal po třech dekádách v srpnu roku 2017 přírodní amfiteátr Trutnově opuštěný, mnoho lidí to považovalo za...

TIPY NA TÝDEN: Světlušky v Lužánkách, Zelená exkurze Starobrna,...

neděle, 14. dubna 2019, 21:42

Co jsou pro vás Velikonoce? Čas strávený s rodinou? Pár dní volna na dovolenou? Možnost stihnout za týden více akcí bez...

TIPY NA VÍKEND: Velikonoční slavnosti, Africké trhy, brněnský...

pátek, 12. dubna 2019, 18:11

Nadcházející víkend nabídne opět spoustu zajímavých aktivit. Pojďme se podívat na pár vybraných.

Bezpečně nebezpečný thriller v Divadle Bolka Polívky

čtvrtek, 11. dubna 2019, 10:13

Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová rozjíždějí unikátní podívanou v produkci divadelní společnosti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.