Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bude to divoká jízda, která otestuje, co všechno divadlo ještě unese, říkají divadelníci o hře na námět KKRD Boys

 
čtvrtek, 4. dubna 2019, 19:00

"Boys chcou mnout prut krz šlic top koc mit cajk brus fest lit strop pak jit srat pak spat nic víc bro." Kdo zná KKRD Boys, pochopí. Kdo nezná, tuto definici mužství nejspíše ani na jeden nádech nepřečte. Brněnský fenomén KKRD Boys, nejvýznamnější literární cenou ověnčený blog/knižní trilogie, dostane v Brně divadelní podobu. Chopili se jí divadelníci z Husy na provázku a slibují, že o žádné eufemistické zjemňování svérázného díla určitě nepůjde.

Na své náklady vydali tři knihy, hned na první pokus je lidé zvolili za nejlepší blogery roku v prestižní ceně Magnesia Litera. Moderátoři byli na předávání cen svéráznou partičkou, která nikdy předtím veřejně nevystoupila, naprosto zaskočeni. A podobně zaskočen je každý, kdo se setká s jazykem (či sdělením samotným) KKRD Boys poprvé.

Z brněnské partičky se stal fenomén, který dávno překročil hranice moravské metropole. A nyní opět expanduje, tentokrát však na divadelní prkna. Netradičního námětu se totiž chopili v Divadle Husa na provázku (/Pusa na klobásku).

„Zlákal nás nejen nekorektní humor, ale především jazyková vybroušenost téhle podivné partičky a jejich literatury," vysvětlila režisérka chystané inscenace Anna Davidová. 

Výdělek z tantiém písknou pasrům, co jim vlak přejel čapy

Nápad na divadelní ztvárnění se borcům z KKRD partičky líbil. „Náš nápad je pobavil. Už to prý chtěli po třetí knize skoro zabalit, vdechli jsme jim znovu život," prozradila dramaturgyně Eva Petláková. 

„Překvapilo nás, s jakou samozřejmostí nám dali úplnou svobodu při nakládání s jejich texty. Respektují divadlo a jeho svébytnost. Dali nám to celé všanc a případný výdělek z tantiém hodlají prý věnovat na charitu... Holt pravověrní drsňáci," pochvalovala si spolupráci s Kluky, kteří rádi dročí režisérka Davidová.

Budeme zkoumat zhůvěřilost diváků i možnosti divadla jako takového

Útržkovité příběhy a pravidla (nejen) Oltecu dostanou základní příběhový rámec. „Ve výsledku půjde ale hlavně o hodně divokou jízdu složenou z různých obrazů, která bude testovat nejen výdrž a hranice zhůvěřilosti diváků, ale i možnosti divadla jako takového a zkoumat, kolik toho inscenace vůbec může unést," dodala Davidová.

Diváci se přitom mohou těšit na Terezu Volánkovou, Jana Kolaříka a Dominika Telekyho v hlavních rolích. Hudební dramaturgie se ujal Pavel Zlámal a jeho Brunnwerk.

Premiéra je naplánována na Den matek 12. 5. 2019 na Sklepní scéně Divadla Husa na provázku. Všechna představení až do konce června byla však během hodiny vyprodaná. „Od září spustíme další sérii představení. Takže si hlídejte spuštění zářijového předprodeje. Na všechny se dostane," uzavřela Petláková.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Do Brna se sjíždí mladí divadelníci z celého světa. Bláznivým...

pondělí, 1. dubna 2019, 18:45

Během prvního dubnového týdne začnou do Brna přijíždět soubory z divadelních škol z celého světa. V úterý 2. dubna...

RECENZE: Střelená Rebel Wilson baví v nové netflixovské komedii

pondělí, 1. dubna 2019, 18:30

Netflix. Obchodní gigant a momentální šampion na vrcholu streamovacích služeb. Krom licencovaných děl zde najdete i...

Do Mikulova se opět vrací slavný Febiofest. Nabídne dokument, animák...

pondělí, 1. dubna 2019, 18:05

Přední český mezinárodní filmový festival Febiofest letos opět zavítá také do Mikulova. Festivalové projekce budou...

Brněnský rodák a jeden z nejslavnějších spisovatelů světa Milan...

pondělí, 1. dubna 2019, 16:59

Je považován za jednoho z nejslavnějších českých spisovatelů všech dob. Paradoxem však je, že na svou rodnou zem na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.