Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Slavnosti mandloní a vína, ProTibet, Jeden svět, UDG, Voxel, Pekař a Expediční kamera

 
neděle, 17. března 2019, 21:44

Leze na vás jaro? Není se čemu divit, však nás tento týden, ve středu 20. března, čeká první jarní den. Můžete se to snažit vytancovat, pochopit nebo se tomu poddat – třeba pod rozkvetlými mandloněmi.

Festival ProTibet se koná 18. března 2019 a připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Svou solidaritu můžete vyjádřit v Expediční klubovně.

Tradiční festival exotiky, výprav a letních sportů, Expediční kamera, míří v úterý 19. března do brněnského kina Scala.

Jananas je kapela, kterou si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla. Přijďte se o tom přesvědčit v úterý 19. března na Šelepce.

Pekař se loučí se svobodou a Voxel poprvé vyráží na tour s kapelou. Tak by se dal popsat koncert, který nás čeká ve středu 20. března na Flédě.

Speciální tour k 20 letům kapely UDG, v rámci kterého ve čtvrtek 21. března vystoupí na Flédě, nebude jen tak. Hostem totiž bude zpěvák Jakub Děkan se svojí kapelou.

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od čtvrtka 21. do 29. března na různých místech v Brně.

Druhý ročník originálního foodfestivalu v Hustopečích, které se mohou pochlubit největším mandloňovým sadem ve střední Evropě, nás čeká v sobotu 23. března. Speciality z mandlí i nejlepší moravská vína, neotřelý kulturní program, unikátní vycházky k (snad ) rozkvetlým mandloním, soutěže a kratochvíle pro děti a letos i pokus o pokoření rekordu. To všechno jsou Slavnosti mandloní a vína, na kterých tisíce lidí vítají jaro.

V rámci turné k albu Podla seba se SIMA, mladá slovenská rapperka, poprvé představí v Brně spolu s DJ Skinny Tom a tanečnicemi. Těšit se na ni můžete v sobotu 23. března na Flédě.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Jazzfest, Hacker, Prago Union, WWW a Lenka Filipová

pátek, 15. března 2019, 18:17

Po dlouhém pracovním týdnu je tu opět víkend a s ním i mnoho možností, jak si užít pořádný kus zábavy. Máme pro vás pár...

Brno chce kandidovat na Evropské hlavní město kultury

středa, 13. března 2019, 13:45

Brno chce usilovat o titul Evropské hlavní město kultury na rok 2028. Novinářům to dnes oznámil radní pro kulturu Marek...

FOTO: Brno přivítalo hvězdy filmového plátna. Dorazil Karel Roden i...

úterý, 12. března 2019, 21:01

Před brněnským kinem Scala bylo dnes velmi rušno. Po červeném koberci se totiž během podvečera prošla celá řada...

TIPY NA TÝDEN: Prago Union, WWW, Mydy Rabycad, Horkýže Slíže, Lenka...

neděle, 10. března 2019, 20:51

V týdnu se v Brně sejde výběr umělců z Česka i Slovenska různorodých stylů. Až budete plánovat, na kterou akci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.