Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Kančí ples, Wohnout, N.O.H.A., VeganFest a Liberland

 
neděle, 24. února 2019, 18:56

Máte touho někam patřit? Najděte si to své místo, ani nemusí být obvyklé. Pro někoho je to nikým neuznaný stát, pro druhého svaz bohémů. A že nezapadáte? Vždyť to nevadí. Toulejte se třeba ulicemi Brna a dělejte radost kolemjdoucím. Třeba básničkou.

Již tradičně studenti Právnické fakulty Masarykovy univerzity přináší svůj ples. Letos se bude konat IV. ročník, a to v barvách trikolory. Návštěvníky čeká bohatý program, tombola, spousta zábavy a taneční parket připraven na ty nejlepší taneční kreace za doprovodu skvělé hudby už v pondělí 25. února v SONO Centru.

Znáte Šimona? Takhle podle jména možná ne, ale určitě jste ho potkali v centru Brna s cedulí „báseň na počkání“ a tykadly. Přijďte si přivonět k básnickému umění pouličního básníka Šimona v pohodlí hudební kavárny Alterna v úterý 26. února. Třeba taky dostanete svou báseň na počkání jako já.

Společenský oděv ještě neschovávejte do skříně. Ples Fakulty podnikatelské VUT nás čeká ve čtvrtek 28. února v Bobycentru.

Po roční pauze se N.O.H.A. vrací ve čtvrtek 28. února na Flédu. Záruka tance v ceně vstupného. Pro svou show připravila kapela nejen osvědčený stylově otevřený mix drum & bassu, world music a dubstepu, ale i úplně nové skladby vycházející z hudební různorodosti členů kapely.

Liberland, oficiálně Svobodná republika Liberland, je nikým neuznaný mikrostát, formálně vyhlášený v dubnu 2015 Vítem Jedličkou, na ploše cca 7 kilometrů čtverečních mezi Chorvatskem a Srbskem. Prezident Liberlandu Vít Jedlička přijede do Brna. Jak jej napadlo založit nový stát mezi Chorvatskem a Srbskem? Jak moc tvrdá byla matrace v chorvatské vazbě po příjezdu do Liberlandu? Jak vypadá Liberland po pár letech od svého vzniku a co plánuje do budoucna? Na všechny tyto otázky se dozvíte odpověď ve čtvrtek 28. února v Expediční klubovně.

Kančí ples s podtitulem "Zlatá 80.léta" nás čeká v pátek 1. března na Semilasse. A prý nebude chybět ani tombola!

Turné k nové desce Miss maringotka od Wohnoutů a sraz brněnské pobočky svazu českých bohémů v jednom se odehraje v sobotu 2. března v Sonu.

Jste příznivci veganského žvotního stylu? Osmý ročník festivalu VeganFest trvající od soboty 2. března do neděle 10. března ukáže veřejnosti, že veganství je nejen ohleduplné vůči zvířatům, ale i zdravé a ekologické. Program bude probíhat v Café Práh a dalších místech po celém městě.

 


 

Kam dál?

TIPY NA VÍKEND: Masopust v Brně, párty před uzavřením muzea,...

pátek, 22. února 2019, 14:59

Další pracovní týden je úspěšně za námi a nás čeká víkend! Jak strávit čas aktivně, bez potřeby jezdit za hranice města...

VIDEO: Hvězdně obsazený film Skleněný pokoj natáčený v Brně vstoupí...

čtvrtek, 21. února 2019, 16:22

Premiéra filmu Skleněný pokoj režiséra Julia Ševčíka, který se natáčel převážně v brněnské vile Tugendhat, se uskuteční...

TIPY NA TÝDEN: Párty v muzeu, Noc reklamožroutů, La Película a...

neděle, 17. února 2019, 17:38

Taky všechno odkládáte? Co takhle něco splnit tento týden? Konečně navštívit galerii, protože už nebude stejná nebo...

TIPY NA VÍKEND: Noc bláznů, Koncert pro dětskou onkologii, Bugatti...

pátek, 15. února 2019, 16:26

Přemýšlíte, co o víkendu? Trocha kultury nikdy neuškodí. A jídlo je přeci taky kultura!

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.