Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Do Brna se pro velký úspěch už potřetí vrací fantastičtí Electro Deluxe

 
neděle, 18. listopadu 2018, 19:08

Oblíbená francouzská formace sedmi nejvyhledávanějších instrumentalistů na francouzské hudební scéně v čele s extrémně podmanivým hlasem amerického frontmana, zpěváka Jamese Copleyho se již po třetí vrací do Brna. Tentokrát však poprvé zahrají na velkém pódiu Sono centra. A to již 22. listopadu.

Základna jejich českých fanoušků neustále roste. Říkají si vlci v rouše beránčím, což naprosto odpovídá. Pod svoji elegantní a charismatickou vizáží totiž skrývají divoké hudební predátory perfektně kombinující jazz, funky a groove. To vše s lehkostí a nadhledem i v technicky náročnějších instrumentálních partech. Od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. 

Jsou zásobárnou hudebních talentů, inspirovali se mýtickými "Funk Brothers" a tradicí legendární značky Motown, a pracují jako studioví hudebníci s umělci na značkách Universal a Motown, jako jsou Ben Oncle Soul a Hocus Pocus, kteří se také podíleli na jejich albech.

V srdci groovové scény a se schopností přesahů do jiných žánrů si užili skromného úspěchu ve své rodné zemi Francii, kde se všechna alba dostala na špičku jazzové hitparády, přestože jsou výhradně v angličtině. Jak sami říkají, jsou spíš Deluxe než Electro, nejsou žánrově vázáni a chtějí i nadále posouvat hranice své hudby. 

První hudební šok českému publiku způsobili na Colours of Ostrava. Následně dvakrát navštívili Brno. Poslední koncert v Metro Music Baru byl dopředu beznadějně vyprodán, a proto se pro jejich třetí návrat do jihomoravské metropole pořadatelé rozhodli pro větší prostor moderního Sono centra, kde budete mít dostatek prostoru to pořádně rozjet.

 

SOUTĚŽ O VSTUPENKU PRO DVA NA ELECTRO DELUXE

 
Napsal(a) Lucie Šimůnková | PR text | Foto Jazz Groove
 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Thom Artway, Dub FX, Laco Deczi, Electro Deluxe,...

neděle, 18. listopadu 2018, 18:52

Tento týden bude všechno možné, jen ne tichý. Takovou dávku koncertů jsem v Brně dlouho neviděla. A jaký ještě bude?...

Studenti Masaryčky zahájí oslavy stoletého výročí své univerzity...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 18:11

Oslavy sto let od svého založení odstartuje letos Masarykova univerzita 5. prosince 2018 v brněnském Bobycentru na...

FOLKLORNÍ DRBNA: Varmužova cimbálová muzika, stálice na nebi moravské...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:10

Stálice na nebi moravské lidové hudby – obří klišé, které však na „varmužovce“ perfektně sedí. Rodinná muzika, která...

FOTO/VIDEO: Kennedy Administration ukázali Brnu, jak zní opravdový...

pondělí, 12. listopadu 2018, 11:37

Další koncert festivalu Jazz Groove Brno ze středy 7. listopadu z produkce agentury BUJOART zase a znovu posunul...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na zvěř na silnicích. Počet nehod roste

Pravděpodobnost střetu se zvěří se zvyšuje večer mezi 20 hodinou a půlnocí a dále mezi 5 až 9 hodinou ráno. Nejvyšší výskyt můžeme očekávat na delších rovných, neoplocených úsecích silnic vyšších tříd vedoucích lesem. Vhodná kombinace technických opatření a dopravního značení může pomoci.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.