Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO/VIDEO: Kennedy Administration ukázali Brnu, jak zní opravdový groove

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 11:37

Další koncert festivalu Jazz Groove Brno ze středy 7. listopadu z produkce agentury BUJOART zase a znovu posunul hranice. Rezidenční kapela newyorského klubu Groove zavítala v rámci svého evropského turné i do Brna. Charismatická zpěvačka Kennedy společně se čtyřčlennou kapelou doslova uchvátila Metro.

Koncert Kennedy Administration byl do festivalového programu dodán dodatečně. Ovšem podle organizátorů se této nabídce nedalo odolat. Nejen proto, že kapela začíná pomalu ovládat celý svět, ale také proto, že Ondřej Pivec, který v kapele hraje na klávesy a hammondy, je rodák z Brna. O nadšení z návštěvy této newyorské partičky vypovídal i naprosto plný klub.

Charismatickou zpěvačku nejde přeslechnout, ale ani přehlédnout. Žena nádherných plných tvarů si nejen na pódiu získala každého v sále. V průběhu večera s publikem dost intenzivně komunikovala, až chvilkami odložila mikrofon a vytvořila tak spirituální úzké souznění mezi kapelou a posluchači. O to byl prožitek z koncertu intenzivnější. Ondřej, kterému v kapele neřeknou jinak, než Ondre J zase ono propojení doplňoval harmoniemi, ze kterých až rozum stál. Ale ani další členové nebyli zdaleka pozadu. Přesné beaty Nathaniela Townsleye, nesmírně sympatického bubeníka, celou kapelu stmelovaly. O basové virtuózy se postaral Jay White, kytarový groove kapelu doplňoval Daniel Muniz.

Člověk musel přemýšlet, co je improvizace a co náročná aranž skladby

V roce 2017 vydala kapela svou debutovou desku se stejnojmenným názvem Kennedy Administration. Z části jsou na ní vlastní skladby, které napsala Kennedy společně s Ondřejem, tak souběžně i skladby převzaté ovšem v originálním pojetí a aranžmá. Všechny zazněly i v průběhu večera. S touto deskou se vydali na podzimní evropské turné, kdy navštívili celkem 14 měst. Je tedy jasné, že celý repertoár mají skvěle sehraný. Chvilkami však musel každý z posluchačů uvažovat, co je stále náročná aranž a kdy začíná na pódiu nekoordinovaný jam. To ale zůstává tajemstvím.

Stejně jako turné Kennedy Administration je i festivalový program takřka u konce, ale ani trochu nepolevuje. 22. listopadu již potřetí zavítají do Brna francouzští Electro Deluxe a poté na samotný závěr 5. prosince společně uctí památku Radimovi Hladíkovi členové B-Side bandu bandleadera Josefa Buchty, Filharmonie Brno se vzácnými hosty Romanem Dragounem, Kristýnou Daňhelovou, Jiřím Kalouskem a Honzou Křížkem.

Napsal(a) Lucie Šimůnková | PR text | Foto Jazz Groove
 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Vin(n)osti svatého Martina, JAR, Mezipatra, Prototyp,...

neděle, 11. listopadu 2018, 17:07

Sedmnáctý listopad je důležitý den. A dokud je potřeba, nelze jinak než si ho připomínat, i když důležitý zůstane...

Amadeus, Sid Vicious, Jim Morrison. Pět hudebních životopisných...

neděle, 11. listopadu 2018, 14:10

V kinech momentálně řádí Freddie Mercury v Bohemian Rhapsody a mluví se o jedné z největších filmových událostí vůbec....

JazzFestBrno přiveze držitele Grammy i jazzové legendy

čtvrtek, 8. listopadu 2018, 17:18

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který se uskuteční od 13....

DIVADELNÍ LISTOPAD: Strhující balet, netradiční klasika..a Český...

středa, 7. listopadu 2018, 20:45

Podzim je sezónou divadla. V Brně se v listopadu můžeme těšit na zajímavé premiéry i osvědčené reprízy. V nové rubrice...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.