Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Ventolin, Korben Dallas, Elán, Ben Cristovao, Futurum Food Fest a Ochutnej Afriku

 
neděle, 14. října 2018, 17:55

Co zahřeje? Říká se že láska. Nebo taky svetr, tanec a teplá večeře. Svetr si musíte obstarat sami, na všechno ostatní je tu Brněnská Drbna a můj přehled. Přesná jako hodinky, jak se podle následujícího týdne patří!

Slovenská alternativní rocková kapela Korben Dallas vystoupí na Flédě s polským houslistou Adamem Bałdychem. V úterý 16. října v Brně tak završí své společné turné. Na koncertě budou k slyšení aranže korbenovských skladeb, hudební efekty Bałdychových houslí a baryton Juraje Benetina.

Britské duo Seafret, tedy Jack Sedman a Harry Draper, se vrací do České republiky. Své debutové album po více než roce dovezou do Brna, konkrétně se objeví ve čtvrtek 18. října ve Flédě.

Domácí DJ Ventolin doveze svou disco science i do brněnského Kabinetu múz, vystoupí tam ve čtvrtek 18. října společně s 1flfsoap.

Pátý ročník jediného veletrhu luxusních hodinek v České a Slovenské republice, Salon Exceptional Watches, se letos v pátek a v sobotu 19.–20. října v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Přijďte se ponořit do světa časomír, potkat se s osobnostmi hodinářského světa, vyzkoušet si hodinky na Vaše zápěstí, vyslechnout si jedinečné přednášky a obdivovat ukázky hodinářské práce. Brno se na 2 dny stane centrem všech #watchlovers.

V pátek 19. a v sobotu 20. října vás na Futurum Food Festu čeká plno rozmanitých pokrmů z celého světa – od amerických hamburgerů a kanadských poutines, přes čínské knedlíčky a vietnamské rolky, až po indické kuřecí biryani nebo proslulou thajskou polévku tom yum. Milovníky asijské a orientální kuchyně potěší thajská jídla, nebo jihoindické speciality. Pro příznivce extrémnějších a méně tradičních chutí si Klub cestovatelů připraví sarančata na červeném víně a další hmyzí speciality.

A pokud vám budou chybět africké speciality, tak ty objevíte v sobotu 20. října v Tržnici na akci Ochutnej Ariku v Brně. Čerstvé ovoce přímo z Ugandy! A taky sušené na africkém slunci a grilované ve středu Brna!

Elán oslaví v roce 2018 padesát let od založení kapely a toto výročí oslaví československým turné, v rámci něhož se v sobotu 20. října 2018 zastaví brněnské Hale Rondo.

Hlavní událostí programu Bena Cristovao pro podzim 2015 je jeho turné, které by mělo po vizuální stránce i svou návštěvností pokořit to předchozí. Ben Cristovao opět zapojí skvělé muzikanty, chybět za mixážním pultem nebude ani jeho dlouholetý DJ a kamarád Abdu. Představí se také skvělí hosté a light show bude v rukách těch nejlepších. Nadupanou show Bena Cristovao si užijete v sobotu 20. října od začátku až do jejího úplného konce!

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Bájný trojzubec, super-schopnosti a Jason Momoa. To...

neděle, 14. října 2018, 16:04

Jeho rodiče pocházeli z odlišných světů a jeho životním úkolem je tyto světy sjednotit. Napůl člověk, způli vodní tvor,...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Podzimní večery zpestří První člověk, Venom i filmy...

sobota, 13. října 2018, 12:35

V kinosálech se od čtvrtka 11. října objeví hned pět novinek. Těšit se můžete na různorodou paletu filmových žánrů....

TIPY NA VÍKEND: Drakiády, Biojarmark, VokoloPriglu, Ekofilm a...

pátek, 12. října 2018, 14:21

Příroda nám naděluje nádherný podzim a byla by věčná škoda toho nevyužít. Ať už při slavném burčákovém pochodu nebo...

TIPY NA TÝDEN: Burčákový pochod, Slovenská noc, Ekofilm, Lake Malawi,...

neděle, 7. října 2018, 20:16

No nemáme se tu na jižní Moravě krásně? Louky, lesy, vinohrady, … Radost objevovat! Ale zvědavost je občas silnější....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?