Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA VÍKEND: Skotské hry, Zombie walk, Festival kamionů, Cakefest a Noční běh Brnem

 
pátek, 21. září 2018, 13:48

Venku je Babí léto jako z obrázku, ideální čas se pořádně provětrat. V Brně a okolí se toho přitom děje víc než dost! Na své si přijdou sportovci i mlsalové.

Pokud o víkendu vyrazíte na Kravák, nedivte se vysokému počtu mužů v sukních. Kilt, podkolenky a dudy totiž budou základním dresscodem na MonteBú Highland Games – skotských horalských hrách. V nich v sobotu od 10 hodin malí i velcí účastníci poměří své síly v tradičních siláckých disciplínách, jako je vrh kamenem do dálky, hod balíkem sena do výšky, farmářský běh i v královské disciplíně hodu kládou. Sportovní část akce pro rodiny s dětmi vychází z tradičních klání, která probíhají dodnes po celém Skotsku. 

V barokní brněnské věznici, neblaze proslulé v obou totalitách minulého století, se představí festival program rezonující s historií a odkazem tohoto místa. Pořadatelé chtějí také přispět k současné debatě o smysluplném využití unikátních prostor. Kompletní program, který zahrnuje divadla, koncerty, přednášky i besedy naleznete na FB události Festival ve věznici.

Máte rádi dortíky a cukrovinky všeho druhu? Pokud ano, srdce vám zaplesá. Na Malé Americe se koná Cakefest. V ceně vstupenky se můžete těšit na 10 ochutnávek těch nejlahodnějších dortů, cupcakeů, makronek a mnoho dalšího. Akce trvá v sobotu od 10 do 17 hodin a svými hlasy vyberete toho nejlepšího ze soutěžících.

Pokud jste spíše sportovní typy, oceníte hlavně noční program v centru Brna. A střihnout si rovnou můžete 5 nebo 10 mil. Noční běh Brnem je již tradiční akcí, která závodníky provede hradem Špilberk a jeho přilehlým okolím. Startuje se v sobotu ve 20 hodin na ulici Husově. Tento závod se běží v rámci festivalu Brněnské dny pro zdraví , který se koná do konce září a a ve svém 24. ročníku nabídne celkem 100 akcí připravených ve spolupráci s téměř 70 organizacemi. 

Kamiony se neschází jen na odpočívadle u benzínky, ale i na vlastním festivalu! Czech Truck Show začne v Komárově v Areálu Hněvkovského v pátek 21. září a skončí až v neděli 23. září. A nebude to jen o kamionech. Vystoupí zde hudební skupiny Slza, Mandrage, Vypsaná Fixa, Wohnout, Horkýže Slíže, Marpo troublegang, Rybičky 48, Arakain, Dymytry, Doga, Morčata na útěku, Portless a mnoho dalších.

A další trucky zaparkují od pátku 21. září do neděle 23. září u Vaňkovky. Tyto ale budou plné jídla! Jedná se o první ročník Food Truck Festival Brno. Netradiční stánky s jídlem slibují i podobně originální nabídku pokrmů.

Konec léta, začátek podzimu i školního roku může být náročný. Některé to poznamená natolik, že se z nich stanou chodící zombie, doslova! V sobotu 22. září nás čeká Zombie Walk, který začne u Tržnice Brno.

Co takhle večerní zábava, která někomu pomůže? Koncert s názvem Hudbou a tancem Společně k úsměvu, jež se koná na podporu onkologicky léčených dětí, bude v neděli 23. září v Sono Centru. Na koncertě vystoupí Tereza Mašková, Hana Holišová, Robert Jícha a mnoho dalších, včetně taneční skupiny Magic Free Group.

Napsal(a) Aneta Krikelová, Martin Šeda | Foto Skotskehry.cz
 


 

Kam dál?

Po prázdninách do divadla? Polárkový dort nabídne o víkendu řadu...

čtvrtek, 20. září 2018, 14:01

Pokud vašim dětem po prázdninách, strávených na táborech a chalupách, chybí trocha té kultury, vězte, že stejně jako...

Slavík letos nebude. Hudební anketa si dává pauzu, organizátoři...

čtvrtek, 20. září 2018, 10:32

Český slavík letos nebude. Karel Gott si tak v roce 2018 své 43. ocenění pro zpěváka roku dozajista nepřevezme....

Proslulý brněnský hotel Avion na podzim ožije designem

středa, 19. září 2018, 15:00

Po osmi letech od uzavření se legendární hotel v centru města opět otevře veřejnosti. Od 4. do 7. října přivítá...

Stát se konečně rozhoupal. Na nový koncertní sál pošle během tří let...

úterý, 18. září 2018, 15:15

Ministerstvo kultury je připravené částkou 600 milionů korun spolufinancovat stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.