Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Příslušníci hnutí Slušní lidé zablokovali divadelní představení. Diváci začali spontánně tančit na pódiu

 
sobota, 26. května 2018, 19:48

Příslušníci brněnského hnutí Slušní lidé dnes večer zablokovali hru Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku. Aktivisté sdružující se okolo boxera Zdeňka "Gaunyho" Pernici vylezli na pódium, hra byla přerušena. Diváci si mezitím zkrátili čekání na příjezd policie spontánním tancem. Policisté nakonec na místo dorazili a aktivisty odvedli.

slusnaci-v-huse.jpg

„Slušní lidé se pokusili svými těly zablokovat pódium. Představení Naše násilí a vaše násilí je přerušeno. Snaha o dialog moc neuspěla. Lidé na sebe křičí, třeba “Někdo je slušný, o když je nahý, ale někdo je darebáka oblečený!” Čeká se na příjezd policie. Herci to berou s úsměvem, fotí si selfie s řadou v modrém stejnokroji. Z režie pouští hudbu, publikum začíná spontánně tančit na pódiu spolu s herci," popsala z místa divačka Martina Pouchlá. 

Na protest proti jednání aktivistů v bleděmodrém se někteří herci a posléze i diváci svlékli do naha. Po odvlečení vyrušujících došlo v sále podle svědků po chvíli k dalšímu vyrušení, když křesťané v zadních řadách začali skandovat "Neurážejte Ježíše Krista."

Před budovou  divadla od šesti hodin protestovalo proti hře přes sto křesťanů, národovců a jiných aktivistů. Zviditelnit se přišel i Miroslav Sládek, který se spolu s dalšími lidmi postavil do vchodových dveří divadla a odmítal pustit diváky se vstupenkami dovnitř.

Stoupenci Ježíše Krista pak pustili k dobru pár písniček.

Divadelní inscenaci chorvatského režiséra Olivera Frljiče Naše násilí a vaše násilí nabídl festival Divadelní svět Brno. Už od počátku však čelil tento krok protestům z řad katolické církve a některých politiků (především lidovců). V inscenaci totiž Ježíš Kristus znásilňuje muslinskou ženu. Zástupci města i festivalu stažení hry z programu kategoricky odmítli.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Anna Bromová, Video: Martina Pouchlá
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 11:58

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit...

TIPY NA TÝDEN: Noc kostelů, ochutnávka moravských vín, Rest a...

pondělí, 21. května 2018, 14:00

Studenti mají zkouškové, většina pracujících ještě do letní dovolené daleko... Máte výčitky, že tento týden budete...

Žádné intimnosti, jenom sex! Studenti Masaryčky sehráli slavný Klub...

pondělí, 21. května 2018, 13:27

Dramaturgie nejznámějšího studentského divadelního souboru Masarykovy univerzity tentokrát vsadila na generačně...

Brno mohlo mít festival evropských rozměrů. Urban Rock však skončil...

neděle, 20. května 2018, 14:00

Mohla to být výstavní skříň letních rockových festivalů v Česku a zároveň akce, která by Brnu vtiskla novou, odvážnou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Majitelce se ztratil pejsek Shiba-Inu. Nyní...

  • Na jižní Moravě se pohybují komáři...

  • Devětadvacetiletý muž v Mariánském údolí...

  • Lidl se po drsné reportáži České televize...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policisté na víkend chystají rozsáhlé kontroly. Zaměří se na rychlost, pásy nebo telefonování

Dopravní policie startuje celorepublikovou dopravně bezpečnostní akci, při níž se zaměří na bezpečnost provozu. A tak se bude měřit rychlost a kontrolovat používání pásů nebo telefonování za jízdy.

Licencování řidičů taxi: Figurant vyzkoušel na vlastní kůži byrokracii celého procesu

Problém s regulací v oblasti poskytování přepravních služeb je velice intenzivně diskutovaným tématem, obzvláště konflikt mezi tradiční taxislužbou a moderními platformami, který se ve značné míře odehrává především v Praze. To reflektují jednání na úrovni vlády, ministerstev nebo magistrátů o podobě regulace. Ta současná je nevyhovující, především kvůli nadbytečné byrokracii. O tom se přesvědčil figurant Centra ekonomických a tržních analýz (CETA), který procesem získání všech nutných povolení pro výkon taxislužby osobně prošel.

Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar

Osm změn ve srovnání s aktuálním kabinetem v demisi by měla doznat druhá vládní sestava Andreje Babiše (ANO), pokud jeho hnutí vytvoří koalici s ČSSD. Babiš dnes oznámil, že kromě pěti postů uvolněných pro sociální demokraty obmění další tři místa ve vládě z devíti, která ANO zůstanou. Ministrem obrany se stane dosavadní ministr vnitra Lubomír Metnar, který nahradí Karlu Šlechtovou (oba za ANO). Poslankyně Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (oba ANO). Ministryní průmyslu bude podnikatelka a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková, ve funkci vystřídá Tomáše Hünera (za ANO).