Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Příslušníci hnutí Slušní lidé zablokovali divadelní představení. Diváci začali spontánně tančit na pódiu

 
sobota, 26. května 2018, 19:48

Příslušníci brněnského hnutí Slušní lidé dnes večer zablokovali hru Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku. Aktivisté sdružující se okolo boxera Zdeňka "Gaunyho" Pernici vylezli na pódium, hra byla přerušena. Diváci si mezitím zkrátili čekání na příjezd policie spontánním tancem. Policisté nakonec na místo dorazili a aktivisty odvedli.

slusnaci-v-huse.jpg

„Slušní lidé se pokusili svými těly zablokovat pódium. Představení Naše násilí a vaše násilí je přerušeno. Snaha o dialog moc neuspěla. Lidé na sebe křičí, třeba “Někdo je slušný, o když je nahý, ale někdo je darebáka oblečený!” Čeká se na příjezd policie. Herci to berou s úsměvem, fotí si selfie s řadou v modrém stejnokroji. Z režie pouští hudbu, publikum začíná spontánně tančit na pódiu spolu s herci," popsala z místa divačka Martina Pouchlá. 

Na protest proti jednání aktivistů v bleděmodrém se někteří herci a posléze i diváci svlékli do naha. Po odvlečení vyrušujících došlo v sále podle svědků po chvíli k dalšímu vyrušení, když křesťané v zadních řadách začali skandovat "Neurážejte Ježíše Krista."

Před budovou  divadla od šesti hodin protestovalo proti hře přes sto křesťanů, národovců a jiných aktivistů. Zviditelnit se přišel i Miroslav Sládek, který se spolu s dalšími lidmi postavil do vchodových dveří divadla a odmítal pustit diváky se vstupenkami dovnitř.

Stoupenci Ježíše Krista pak pustili k dobru pár písniček.

Divadelní inscenaci chorvatského režiséra Olivera Frljiče Naše násilí a vaše násilí nabídl festival Divadelní svět Brno. Už od počátku však čelil tento krok protestům z řad katolické církve a některých politiků (především lidovců). V inscenaci totiž Ježíš Kristus znásilňuje muslinskou ženu. Zástupci města i festivalu stažení hry z programu kategoricky odmítli.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Anna Bromová, Video: Martina Pouchlá
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 11:58

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit...

TIPY NA TÝDEN: Noc kostelů, ochutnávka moravských vín, Rest a...

pondělí, 21. května 2018, 14:00

Studenti mají zkouškové, většina pracujících ještě do letní dovolené daleko... Máte výčitky, že tento týden budete...

Žádné intimnosti, jenom sex! Studenti Masaryčky sehráli slavný Klub...

pondělí, 21. května 2018, 13:27

Dramaturgie nejznámějšího studentského divadelního souboru Masarykovy univerzity tentokrát vsadila na generačně...

Brno mohlo mít festival evropských rozměrů. Urban Rock však skončil...

neděle, 20. května 2018, 14:00

Mohla to být výstavní skříň letních rockových festivalů v Česku a zároveň akce, která by Brnu vtiskla novou, odvážnou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Už zítra začne v Brně dopravní komplikace...

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • VIDEO: Jak vypadal Špilberk v dobách své...

  • Ministerstvo chce úplně zakázat vystupování...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Míříme ke globální katastrofě, varovali vědci na panelu OSN. Planeta se ohřívá stále rychleji

Planeta se otepluje ještě rychleji, než se vědci obávali. Do konce století by se tímhle tempem zvedla průměrná teplota o dva stupně, což by mělo dalekosáhlé následky. Uvádí to zpráva, kterou minulý týden na závěr zasedání v jihokorejském Inčchonu zveřejnil Mezivládní panel OSN pro změnu klimatu (IPCC). Cíle pařížské klimatické dohody z roku 2015 lze nyní naplnit již jen pomocí rychlých a dalekosáhlých změn ve všech oblastech společnosti.

Babiš hájil cestu Vondráčka do Ruska a zpochybnil vyznamenání pro Krúpu

Premiér Andrej Babiš dnes v České televizi hájil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (oba ANO) v souvislosti s jeho cestou do Ruska, kde jednal i s politiky, kteří figurují na sankčním seznamu Evropské unie a Spojených států.

Komunista Ondráček dostal medaili od svazu bojovníků za svobodu

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček obdržel tento týden ocenění od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu mu předal předseda svazu Jaroslav Vodička. Ondráček se před listopadem 1989 účastnil policejních zásahů proti účastníkům protirežimních demonstrací.