Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Příslušníci hnutí Slušní lidé zablokovali divadelní představení. Diváci začali spontánně tančit na pódiu

 
sobota, 26. května 2018, 19:48

Příslušníci brněnského hnutí Slušní lidé dnes večer zablokovali hru Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku. Aktivisté sdružující se okolo boxera Zdeňka "Gaunyho" Pernici vylezli na pódium, hra byla přerušena. Diváci si mezitím zkrátili čekání na příjezd policie spontánním tancem. Policisté nakonec na místo dorazili a aktivisty odvedli.

slusnaci-v-huse.jpg

„Slušní lidé se pokusili svými těly zablokovat pódium. Představení Naše násilí a vaše násilí je přerušeno. Snaha o dialog moc neuspěla. Lidé na sebe křičí, třeba “Někdo je slušný, o když je nahý, ale někdo je darebáka oblečený!” Čeká se na příjezd policie. Herci to berou s úsměvem, fotí si selfie s řadou v modrém stejnokroji. Z režie pouští hudbu, publikum začíná spontánně tančit na pódiu spolu s herci," popsala z místa divačka Martina Pouchlá. 

Na protest proti jednání aktivistů v bleděmodrém se někteří herci a posléze i diváci svlékli do naha. Po odvlečení vyrušujících došlo v sále podle svědků po chvíli k dalšímu vyrušení, když křesťané v zadních řadách začali skandovat "Neurážejte Ježíše Krista."

Před budovou  divadla od šesti hodin protestovalo proti hře přes sto křesťanů, národovců a jiných aktivistů. Zviditelnit se přišel i Miroslav Sládek, který se spolu s dalšími lidmi postavil do vchodových dveří divadla a odmítal pustit diváky se vstupenkami dovnitř.

Stoupenci Ježíše Krista pak pustili k dobru pár písniček.

Divadelní inscenaci chorvatského režiséra Olivera Frljiče Naše násilí a vaše násilí nabídl festival Divadelní svět Brno. Už od počátku však čelil tento krok protestům z řad katolické církve a některých politiků (především lidovců). V inscenaci totiž Ježíš Kristus znásilňuje muslinskou ženu. Zástupci města i festivalu stažení hry z programu kategoricky odmítli.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Anna Bromová, Video: Martina Pouchlá
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 11:58

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit...

TIPY NA TÝDEN: Noc kostelů, ochutnávka moravských vín, Rest a...

pondělí, 21. května 2018, 14:00

Studenti mají zkouškové, většina pracujících ještě do letní dovolené daleko... Máte výčitky, že tento týden budete...

Žádné intimnosti, jenom sex! Studenti Masaryčky sehráli slavný Klub...

pondělí, 21. května 2018, 13:27

Dramaturgie nejznámějšího studentského divadelního souboru Masarykovy univerzity tentokrát vsadila na generačně...

Brno mohlo mít festival evropských rozměrů. Urban Rock však skončil...

neděle, 20. května 2018, 14:00

Mohla to být výstavní skříň letních rockových festivalů v Česku a zároveň akce, která by Brnu vtiskla novou, odvážnou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLEDNĚ: Jak se změní ceny MHD od 1. září?...

  • Riviéra láme rekordy. Na největší koupaliště...

  • Brněnský policista odmítl úplatek v...

  • V autě už nebudou povinné náhradní žárovky a...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven. Jak řekl ředitel ústavu a první autor studie Martin Pivokonský, nejhůře se dají odstranit velmi drobné částice o průměru do pěti mikrometrů. V litru upravené pitné vody zůstává 300 až 900 částic mikroplastů. Studii publikoval prestižní časopis Science of the Total Environment v první polovině srpna.

Zdravotnické a sociální odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dnes vyhlásil stávkovou pohotovost. Chce, aby vláda dodržela slib o plošném desetiprocentním růstu platů v oboru od příštího roku. Dalším krokem bude podle předsedkyně svazu Dagmar Žitníkové výzva zaměstnancům v nemocnicím, aby začali dodržovat počet hodin přesčasů daný zákoníkem práce. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek sdělil, že s rozhodnutím odborů nesouhlasí. Platy ve zdravotnictví podle něj rostly o 30 procent za posledních pět let.

Přesolené vegety aneb čím si doopravdy dochucujeme jídlo

Zeleninové kořenicí směsi jsou běžnou součástí mnoha jídel. Profesionální kuchaři se použití umělých dochucovadel většinou brání, ale laici k nim bývají shovívaví. Vědí však, co všechno si se žlutým práškem přisypou do hrnce? Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 18 univerzálních ochucujících přípravků se sušenou zeleninou. Zjistil, že v průměru obsahují téměř 60 procent soli, ale jen 20 procent zeleniny.