Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O festival divadelních škol Setkání/Encounter je letos rekordní zájem. Novinkou bude open air scéna

 
pondělí, 16. dubna 2018, 12:32

Zájem o mezinárodní přehlídku Setkání/Encounter roste, na letošní ročník se hlásilo 46 divadelních škol. Od 17. do 21. dubna se v Brně představí 12 vybraných škol z Evropy, Jihoafrické republiky, Izraele, Ruska a Arménie. Novinkou je scéna pod širým nebem a mobilní aplikace.

Tématem festivalu je letos ztrácení půdy pod nohama. „Obecně je toto rčení vnímáno lehce negativně. My tím chceme říct, že někdy se možná vyplatí půdu pod nohama ztratit dobrovolně, vystoupit ze své komfortní zóny. V umění to může přinést nový náhled na tvorbu, nové impulsy," uvedl koordinátor festivalu Stanislav Čaban.

Téma se nejvíce odrazí v doprovodném programu. Scéna pod širým nebem bude u sochy Jošta na Moravském náměstí, kde vystoupí brněnské alternativní kapely Ghost of You a Květy. „Pro nás je festival o to hezčí, když je cítit v celém městě, když se neodehrává jen za zdmi divadel," uvedl Čaban.

Novinkou mobilní aplikace

Zájemci si také nově mohou stáhnout aplikaci Setkání, která umožní sestavit vlastní festivalový program a zjistit informace o představeních.

Vzácná návštěva z Británie. Arménie vůbec poprvé

Festivalu se poprvé zúčastní divadelní škola z Arménie. Pozvání přijala i prestižní britská Královská akademie dramatického umění, uvede inscenaci Trojské ženy. „Na festivalu budou premiérovat. Doteď nevíme, jak ta inscenace bude vypadat, je to pro nás jedno velké překvapení," řekla jedna z organizátorek Kateřina Balíková.

Jihoafrická škola

Ředitel festivalu Petr Oslzlý upozornil na představení Ostrov souboru z Jihoafrické republiky. „Vychází ze zkušeností Nelsona Mandely. Nejtvrdší jihoafrické vězení za dob apartheidu leželo asi 40 kilometrů od pobřeží, kde byli největší odpůrci rasistického režimu vězněni," uvedl Oslzlý. Festival tradičně pořádá Janáčkova akademie múzických umění. Divadelníci z celého světa zahrají 12 hlavních inscenací na pěti brněnských scénách, připravený je i doprovodný program a tvůrčí dílny.

Více informací najdete na webových nebo facebookových stránkách festivalu.

Foto ilustrační foto, Encounter | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

V Brně vystoupí trombonista legendárního Jamese Browna. Fred Wesley...

pondělí, 16. dubna 2018, 11:28

Fred Wesley, bývalý člen doprovodné kapely Jamese Browna a autor dechové sekce desky Monkey Business, zahraje v Brně....

Boba Dylana ocenilo vyprodané Brno potleskem vestoje. Mistr zahrál...

pondělí, 16. dubna 2018, 10:03

Pokud někdo čekal souhrn těch největších hitů proložených veselými průpovídkami legendárního písnaičkáře směrem k...

TIPY NA TÝDEN: Den Země, Cupcake Cup, Noční běh Brnem, Midi Lidi a...

neděle, 15. dubna 2018, 20:55

Mám pro vás úkol na neděli. Koukněte na počasí. Bude tento týden hezky, že? Následuje druhý úkol, rozhodněte se, na...

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh...

středa, 11. dubna 2018, 12:54

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.