Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O festival divadelních škol Setkání/Encounter je letos rekordní zájem. Novinkou bude open air scéna

 
pondělí, 16. dubna 2018, 12:32

Zájem o mezinárodní přehlídku Setkání/Encounter roste, na letošní ročník se hlásilo 46 divadelních škol. Od 17. do 21. dubna se v Brně představí 12 vybraných škol z Evropy, Jihoafrické republiky, Izraele, Ruska a Arménie. Novinkou je scéna pod širým nebem a mobilní aplikace.

Tématem festivalu je letos ztrácení půdy pod nohama. „Obecně je toto rčení vnímáno lehce negativně. My tím chceme říct, že někdy se možná vyplatí půdu pod nohama ztratit dobrovolně, vystoupit ze své komfortní zóny. V umění to může přinést nový náhled na tvorbu, nové impulsy," uvedl koordinátor festivalu Stanislav Čaban.

Téma se nejvíce odrazí v doprovodném programu. Scéna pod širým nebem bude u sochy Jošta na Moravském náměstí, kde vystoupí brněnské alternativní kapely Ghost of You a Květy. „Pro nás je festival o to hezčí, když je cítit v celém městě, když se neodehrává jen za zdmi divadel," uvedl Čaban.

Novinkou mobilní aplikace

Zájemci si také nově mohou stáhnout aplikaci Setkání, která umožní sestavit vlastní festivalový program a zjistit informace o představeních.

Vzácná návštěva z Británie. Arménie vůbec poprvé

Festivalu se poprvé zúčastní divadelní škola z Arménie. Pozvání přijala i prestižní britská Královská akademie dramatického umění, uvede inscenaci Trojské ženy. „Na festivalu budou premiérovat. Doteď nevíme, jak ta inscenace bude vypadat, je to pro nás jedno velké překvapení," řekla jedna z organizátorek Kateřina Balíková.

Jihoafrická škola

Ředitel festivalu Petr Oslzlý upozornil na představení Ostrov souboru z Jihoafrické republiky. „Vychází ze zkušeností Nelsona Mandely. Nejtvrdší jihoafrické vězení za dob apartheidu leželo asi 40 kilometrů od pobřeží, kde byli největší odpůrci rasistického režimu vězněni," uvedl Oslzlý. Festival tradičně pořádá Janáčkova akademie múzických umění. Divadelníci z celého světa zahrají 12 hlavních inscenací na pěti brněnských scénách, připravený je i doprovodný program a tvůrčí dílny.

Více informací najdete na webových nebo facebookových stránkách festivalu.

Foto ilustrační foto, Encounter | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

V Brně vystoupí trombonista legendárního Jamese Browna. Fred Wesley...

pondělí, 16. dubna 2018, 11:28

Fred Wesley, bývalý člen doprovodné kapely Jamese Browna a autor dechové sekce desky Monkey Business, zahraje v Brně....

Boba Dylana ocenilo vyprodané Brno potleskem vestoje. Mistr zahrál...

pondělí, 16. dubna 2018, 10:03

Pokud někdo čekal souhrn těch největších hitů proložených veselými průpovídkami legendárního písnaičkáře směrem k...

TIPY NA TÝDEN: Den Země, Cupcake Cup, Noční běh Brnem, Midi Lidi a...

neděle, 15. dubna 2018, 20:55

Mám pro vás úkol na neděli. Koukněte na počasí. Bude tento týden hezky, že? Následuje druhý úkol, rozhodněte se, na...

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh...

středa, 11. dubna 2018, 12:54

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.