Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Boba Dylana ocenilo vyprodané Brno potleskem vestoje. Mistr zahrál beze slova

 
pondělí, 16. dubna 2018, 10:03

Pokud někdo čekal souhrn těch největších hitů proložených veselými průpovídkami legendárního písnaičkáře směrem k publiku, šeredně se spletl. Bob Dylan v Brně na diváky nepromluvil jediné slovo. Pozitivnímu pocitu z koncertu to však neubralo ani za mák, ba naopak. Dylanova kapela nabídla téměř dvě hodiny brilantní muziky.

Ve Vodově hale vznikla nádherně nasvícená scéna - vínově červené pozadí doplňovaly teplé barvy svícení. Její obraz vám však nabídnout nemůžeme - v hale panovalo úplný zákaz focení a natáčení, což lidé - k mému příjemnému údivu - respektovali.

Na pódium pak za potlesku publika vystoupilo pět muzikantů a nakonec sám nositel Pultzerovy a Nobelovy ceny. Ačkoliv byla jeho specialitou vždy kytara a foukací harmonika, Dylan v Brně hrál většinu času i na klavír. Koncert začal písní Things Have Changed. Po ní následoval průřez Dylanovou tvorbou od 60. let až do současnosti.

Mistr přitom dostál své pověsti a i své starší hity servíroval publiku v naprosto novém, místy až cohenovském aranžmá. Diváci písně oceňovali nadšeným potleskem. Po poslední skladbě prvních několik desítek lidí spontánně vstalo a do pár vteřin si kapela s Dylanem v čele mohla užít ovace ve stoje od kompletně celé haly.

Dylan se do Brna podíval v rámci své "nekonečné tour", po Brně si ho diváci užijí ve Vídni a Lipsku. Naposledy si v Česku zahrál americký písničkář v roce 2014. Jeho koncertu v pražské O2 Areně přihlíželo 6 tisíc sedících lidí. Záběr Dylanova repertoáru však umožňuje téměř někonečnou variaci koncertů, aniž by dva byly podobné. O to víc se tedy můžeme těšit, s čím novým přijede Mistr příště.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Live Nation
 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Den Země, Cupcake Cup, Noční běh Brnem, Midi Lidi a...

neděle, 15. dubna 2018, 20:55

Mám pro vás úkol na neděli. Koukněte na počasí. Bude tento týden hezky, že? Následuje druhý úkol, rozhodněte se, na...

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh...

středa, 11. dubna 2018, 12:54

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na...

Hra s Ježíšem znásilňujícím muslimku se v Brně hrát bude. Komunisté a...

úterý, 10. dubna 2018, 19:50

Koaliční lidovci ani opoziční komunisté dnes při zasedání brněnského zastupitelstva neuspěli s návrhy na vyjmutí hry...

TIPY NA TÝDEN: Bob Dylan, Mňága a Žďorp, návrat legendárních Chaozz a...

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Začátkem týdne se nám nádherně oteplilo a počasí tak přímo vybízí dát si venku skleničku vínka a posedět s přáteli....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.