Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Den Země, Cupcake Cup, Noční běh Brnem, Midi Lidi a Billy Barman

 
neděle, 15. dubna 2018, 20:55

Mám pro vás úkol na neděli. Koukněte na počasí. Bude tento týden hezky, že? Následuje druhý úkol, rozhodněte se, na kterou z akcí v týdnu vyrazíte, jelikož sedět doma by byl hřích.

Slovenská kapela Billy Barman si dala krátkou koncertní pauzu, ale v úterý 17. dubna se vrací opět do Brna. A vezmou sebou ženskou posilu, pět zpěvaček ze SĽUK-u! (Je to zkratka pro Slovenský ľudový umelecký kolektív, nikoliv nadávka pro zapadlou vesnici.) Přijďte si na Flédu poslechnout unikátní hudební spojení založené na akustických nástrojech.

Ve středu 18. dubna bude v lužáneckém Šapitó Národního divadla Brno pořádně živo. Zamíří sem kapela Midi Lidi, kterou proslavil například hit Já rád vařim.

Na Moravském náměstí u sochy Jošta ve čtvrtek 19. dubna vyroste open air stage, kde se představí v rámci off-programu Mezinárodního festivalu divadelních škol nejen studenti JAMU ale i hudební kapely jako progresivní Ghost of you a dneš již kultovní brněnská kapela Květy.

Ke startu, připravit, čelovky a tykadla nasadit! Brněnský noční běh pro světlušku 2018 startuje ve čtvrtek 19. dubna v parku Lužánky. Přijďte si užít magické rojení světlušek čelovkovitých, které umí rozsvítit nejen trať ukrytou ve tmě, ale i životy nevidomých. Nezapomeňte vzít své blízké a přátele. Běhat potmě má totiž smysl.

Chcete se stát oficiálním ochutnávačem cupcaků? V rámci Cupcake Cup máte možnost se jím v sobotu 21. dubna stát v prostoru PRAHA – Fórum pro architekturu a média. Po úspěšném loňském ročníku následuje čtvrtý ročník pod organizací Z ghetta blogu. Cukráři přinesou tři výstavní cupcakes pro hodnocení vzhledu a dále naservírují ochutnávky pro hodnocení chuti. Ochutnávači mají za úkol ohodnotit všechny přinesené cupcakes, a to zvlášť vzhled i chuť.

Zveme vás na oslavu největšího svátku naší planety, Dne Země, na Kraví horu. V sobotu 21. dubna pořádá Lipka spolu s dalšími organizacemi akci s názvem Fandíme fauně, letos to bude o zvířatech a lidech. Během celého dne se můžete těšit na stanoviště, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o zvířatech i o našem soužití s nimi. Součástí akce bude i EKOtrh, který nabídne ekologické a lokální výrobky, stejně jako stánky s nejrůznějším občerstvením.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Petr Olša
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh...

středa, 11. dubna 2018, 12:54

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na...

Hra s Ježíšem znásilňujícím muslimku se v Brně hrát bude. Komunisté a...

úterý, 10. dubna 2018, 19:50

Koaliční lidovci ani opoziční komunisté dnes při zasedání brněnského zastupitelstva neuspěli s návrhy na vyjmutí hry...

TIPY NA TÝDEN: Bob Dylan, Mňága a Žďorp, návrat legendárních Chaozz a...

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Začátkem týdne se nám nádherně oteplilo a počasí tak přímo vybízí dát si venku skleničku vínka a posedět s přáteli....

VIDEO: Divadelní svět Brno představí hru, kde Ježíš znásilňuje...

pátek, 6. dubna 2018, 15:32

Náměstek brněnského primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) se ohradil proti hře nazvané Naše násilí a vaše násilí, v níž mimo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.