Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

TIPY NA TÝDEN: Den Země, Cupcake Cup, Noční běh Brnem, Midi Lidi a Billy Barman

 
neděle, 15. dubna 2018, 20:55

Mám pro vás úkol na neděli. Koukněte na počasí. Bude tento týden hezky, že? Následuje druhý úkol, rozhodněte se, na kterou z akcí v týdnu vyrazíte, jelikož sedět doma by byl hřích.

Slovenská kapela Billy Barman si dala krátkou koncertní pauzu, ale v úterý 17. dubna se vrací opět do Brna. A vezmou sebou ženskou posilu, pět zpěvaček ze SĽUK-u! (Je to zkratka pro Slovenský ľudový umelecký kolektív, nikoliv nadávka pro zapadlou vesnici.) Přijďte si na Flédu poslechnout unikátní hudební spojení založené na akustických nástrojech.

Ve středu 18. dubna bude v lužáneckém Šapitó Národního divadla Brno pořádně živo. Zamíří sem kapela Midi Lidi, kterou proslavil například hit Já rád vařim.

Na Moravském náměstí u sochy Jošta ve čtvrtek 19. dubna vyroste open air stage, kde se představí v rámci off-programu Mezinárodního festivalu divadelních škol nejen studenti JAMU ale i hudební kapely jako progresivní Ghost of you a dneš již kultovní brněnská kapela Květy.

Ke startu, připravit, čelovky a tykadla nasadit! Brněnský noční běh pro světlušku 2018 startuje ve čtvrtek 19. dubna v parku Lužánky. Přijďte si užít magické rojení světlušek čelovkovitých, které umí rozsvítit nejen trať ukrytou ve tmě, ale i životy nevidomých. Nezapomeňte vzít své blízké a přátele. Běhat potmě má totiž smysl.

Chcete se stát oficiálním ochutnávačem cupcaků? V rámci Cupcake Cup máte možnost se jím v sobotu 21. dubna stát v prostoru PRAHA – Fórum pro architekturu a média. Po úspěšném loňském ročníku následuje čtvrtý ročník pod organizací Z ghetta blogu. Cukráři přinesou tři výstavní cupcakes pro hodnocení vzhledu a dále naservírují ochutnávky pro hodnocení chuti. Ochutnávači mají za úkol ohodnotit všechny přinesené cupcakes, a to zvlášť vzhled i chuť.

Zveme vás na oslavu největšího svátku naší planety, Dne Země, na Kraví horu. V sobotu 21. dubna pořádá Lipka spolu s dalšími organizacemi akci s názvem Fandíme fauně, letos to bude o zvířatech a lidech. Během celého dne se můžete těšit na stanoviště, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o zvířatech i o našem soužití s nimi. Součástí akce bude i EKOtrh, který nabídne ekologické a lokální výrobky, stejně jako stánky s nejrůznějším občerstvením.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Petr Olša
 


 

Kam dál?

TRAILER TÝDNE: Fanoušci Hvězdných válek zajásají, do kin jde příběh...

středa, 11. dubna 2018, 12:54

Vydejte se po stopách jednoho z nejoblíbenějších syčáků v galaxii, Han Sola. Legendární postava znovu ožije na...

Hra s Ježíšem znásilňujícím muslimku se v Brně hrát bude. Komunisté a...

úterý, 10. dubna 2018, 19:50

Koaliční lidovci ani opoziční komunisté dnes při zasedání brněnského zastupitelstva neuspěli s návrhy na vyjmutí hry...

TIPY NA TÝDEN: Bob Dylan, Mňága a Žďorp, návrat legendárních Chaozz a...

pondělí, 9. dubna 2018, 14:00

Začátkem týdne se nám nádherně oteplilo a počasí tak přímo vybízí dát si venku skleničku vínka a posedět s přáteli....

VIDEO: Divadelní svět Brno představí hru, kde Ježíš znásilňuje...

pátek, 6. dubna 2018, 15:32

Náměstek brněnského primátora Petr Hladík (KDU-ČSL) se ohradil proti hře nazvané Naše násilí a vaše násilí, v níž mimo...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Žít Brno chce pozvat do města několik...

  • Zfetovaný muž lezl na hlavním nádraží po...

  • VIDEO: Na Svoboďáku hrál světoznámý...

  • VIDEO: Muž unesl mladou ženu od vchodu domu...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Přejezd ve Studénce bude bezpečnější. Auta už nebudou křižovat železniční trať

Nebezpečné křížení železniční trati a silnice ve Studénce, které bylo v roce 2015 svědkem tragické události, bude brzy bezpečnější. Správa železniční dopravní cesty připravila jeho modernizaci, kdy silnice nově povede pod železniční tratí a nebude ji tak přímo křižovat. Práce by měly začít v roce 2020.

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.