Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Hitrádio City Brno

Víme, co se děje v Brně. Nalaďte nás na 99 fm a 100.8 fm.

 

Studenti výtvarných umění hledají díla pro Galerii Myšina

středa, 31. října 2012, 17:00Kultura
 

VUT Brno vypsalo soutěž pro díla, jež by nahradila stávající práce v Galerii Myšina, která vznikla v podchodu pod hlavním nádražím jihomoravské metropole. Jak sdělil iniciátor projektu malíř Petr Kvíčala, cílem je upozornit na problematickou část...

 

Filharmonie přijde o svého současného ředitele

pondělí, 29. října 2012, 16:59Kultura
 

Ředitel brněnské Filharmonie Zbyněk Matějů dnes rezignoval na svou funkci. Od 1. prosince tak povede tuto příspěvkovou organizaci vedoucí pracovník pověřený dočasným zastupováním ředitele a v nejbližší době bude na funkční místo ředitele...

 

Studio Marta chystá českou premiéru současné německé hry

neděle, 28. října 2012, 11:25Kultura
 

Brněnské Divadelní studio Marta uvede dnes od 19:30 hodin v české premiéře hořkou komedii současné německé autorky Theresie Walserové. Titul, který nese název Zítra v Kataru, se odehrává ve vlakovém vagonu, v němž zůstane uvězněno tucet pasažérů.

 

Divadlo na Orlí je moderní scénou (ne)jen pro studenty

čtvrtek, 25. října 2012, 16:57Kultura
 

Moderně vybavenou scénu, která bude sloužit zejména studentům opery a muzikálu, otevřela ve středu Janáčkova akademie múzických umění v Brně. Nové Divadlo na Orlí má podtitul Hudebně-dramatická laboratoř JAMU.

 

Architektonická výstava je k vidění na Staré radnici

středa, 24. října 2012, 09:33Kultura
 

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici. Výstava seznamuje s Ateliérovou prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně.

 

Na Staré radnici se uskuteční výtvarná soutěž

sobota, 20. října 2012, 10:22Kultura
 

Výtvarné návrhy na ztvárnění jezdecké sochy pro Moravské náměstí se představí veřejnosti od 24. října do 14. listopadu 2012 v primátorských saloncích na Staré radnici. Výstava bude otevřena od pondělí do soboty vždy od 10 do 18 hodin, vstup je...

 

Daniel Dvořák položil funkci ředitele Národního divadla

pátek, 28. září 2012, 12:52Kultura
 

Ředitel brněnského Národního divadla Daniel Dvořák dal výpověď. V oficiálním prohlášení oznámil, že nechce nadále stát v čele podfinancované a politickými tlaky zmítané instituce. Tuto informaci ve čtvrtek zjistila agentura Mediafax.

 

Festival Back to School rozproudil brněnské publikum

úterý, 25. září 2012, 12:25Kultura
 

Brno se minulý čtvrtek stalo jednou ze zastávek festivalu Back to School, který se koná v šesti univerzitních městech České republiky. A Brněnská Drbna byla v Komárově samozřejmě u toho!

 

Nosislavské Vinobraní pod hradbami slavilo jubileum

sobota, 22. září 2012, 19:03Kultura
 

S blížícím se koncem léta finišovaly přípravy na již desátý ročník akce zvané Vinobraní pod hradbami. Letos byla tradiční akce naplánována na víkend od 8. do 9. září a začínala vždy v půl druhé odpoledne.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.