Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Hitrádio City Brno

Víme, co se děje v Brně. Nalaďte nás na 99 fm a 100.8 fm.

 

Architektonická výstava je k vidění na Staré radnici

středa, 24. října 2012, 09:33Kultura
 

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici. Výstava seznamuje s Ateliérovou prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně.

 

Na Staré radnici se uskuteční výtvarná soutěž

sobota, 20. října 2012, 10:22Kultura
 

Výtvarné návrhy na ztvárnění jezdecké sochy pro Moravské náměstí se představí veřejnosti od 24. října do 14. listopadu 2012 v primátorských saloncích na Staré radnici. Výstava bude otevřena od pondělí do soboty vždy od 10 do 18 hodin, vstup je...

 

Daniel Dvořák položil funkci ředitele Národního divadla

pátek, 28. září 2012, 12:52Kultura
 

Ředitel brněnského Národního divadla Daniel Dvořák dal výpověď. V oficiálním prohlášení oznámil, že nechce nadále stát v čele podfinancované a politickými tlaky zmítané instituce. Tuto informaci ve čtvrtek zjistila agentura Mediafax.

 

Festival Back to School rozproudil brněnské publikum

úterý, 25. září 2012, 12:25Kultura
 

Brno se minulý čtvrtek stalo jednou ze zastávek festivalu Back to School, který se koná v šesti univerzitních městech České republiky. A Brněnská Drbna byla v Komárově samozřejmě u toho!

 

Nosislavské Vinobraní pod hradbami slavilo jubileum

sobota, 22. září 2012, 19:03Kultura
 

S blížícím se koncem léta finišovaly přípravy na již desátý ročník akce zvané Vinobraní pod hradbami. Letos byla tradiční akce naplánována na víkend od 8. do 9. září a začínala vždy v půl druhé odpoledne.

 

Studenti promění podchod pod nádražím v galerii

pátek, 21. září 2012, 16:54Kultura
 

Studenti výtvarného umění promění podchod pod brněnským hlavním nádražím v galerii. V nevlídném prostoru vytvoří přímo před zraky kolemjdoucích několik velkoformátových děl umístěných na panelech. Cílem je zvelebit místo, jímž denně procházejí...

 

RECENZE: Funny Girl nezklame, dech ale nevyrazí

čtvrtek, 20. září 2012, 21:27Kultura
 

Městské divadlo Brno dnes večer uvedlo premiéru muzikálu Funny Girl. Brněnská Drbna však měla možnost vidět středeční předpremiéru, a tak vám přináší recenzi představení. Na co se můžete těšit?

 

Příběhy z Dalimilovy kroniky vystavuje na gobelínech

středa, 19. září 2012, 20:22Kultura
 

Brněnský hrad Špilberk vystavuje příběhy z pařížského zlomku Dalimilovy kroniky na gobelínech. Návštěvníci uvidí 20 tapiserií olomoucké výtvarnice Věry Mičkové, která se inspirovala iluminacemi ze známého rukopisu.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.