Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Hitrádio City Brno

Víme, co se děje v Brně. Nalaďte nás na 99 fm a 100.8 fm.

 

Divadlo na Orlí je moderní scénou (ne)jen pro studenty

čtvrtek, 25. října 2012, 16:57Kultura
 

Moderně vybavenou scénu, která bude sloužit zejména studentům opery a muzikálu, otevřela ve středu Janáčkova akademie múzických umění v Brně. Nové Divadlo na Orlí má podtitul Hudebně-dramatická laboratoř JAMU.

 

Architektonická výstava je k vidění na Staré radnici

středa, 24. října 2012, 09:33Kultura
 

Mendelovy zahrady očima studentů je téma výstavy, kterou nabízí Urban centrum na Staré radnici. Výstava seznamuje s Ateliérovou prací studentů Fakulty architektury VUT v Brně.

 

Na Staré radnici se uskuteční výtvarná soutěž

sobota, 20. října 2012, 10:22Kultura
 

Výtvarné návrhy na ztvárnění jezdecké sochy pro Moravské náměstí se představí veřejnosti od 24. října do 14. listopadu 2012 v primátorských saloncích na Staré radnici. Výstava bude otevřena od pondělí do soboty vždy od 10 do 18 hodin, vstup je...

 

Daniel Dvořák položil funkci ředitele Národního divadla

pátek, 28. září 2012, 12:52Kultura
 

Ředitel brněnského Národního divadla Daniel Dvořák dal výpověď. V oficiálním prohlášení oznámil, že nechce nadále stát v čele podfinancované a politickými tlaky zmítané instituce. Tuto informaci ve čtvrtek zjistila agentura Mediafax.

 

Festival Back to School rozproudil brněnské publikum

úterý, 25. září 2012, 12:25Kultura
 

Brno se minulý čtvrtek stalo jednou ze zastávek festivalu Back to School, který se koná v šesti univerzitních městech České republiky. A Brněnská Drbna byla v Komárově samozřejmě u toho!

 

Nosislavské Vinobraní pod hradbami slavilo jubileum

sobota, 22. září 2012, 19:03Kultura
 

S blížícím se koncem léta finišovaly přípravy na již desátý ročník akce zvané Vinobraní pod hradbami. Letos byla tradiční akce naplánována na víkend od 8. do 9. září a začínala vždy v půl druhé odpoledne.

 

Studenti promění podchod pod nádražím v galerii

pátek, 21. září 2012, 16:54Kultura
 

Studenti výtvarného umění promění podchod pod brněnským hlavním nádražím v galerii. V nevlídném prostoru vytvoří přímo před zraky kolemjdoucích několik velkoformátových děl umístěných na panelech. Cílem je zvelebit místo, jímž denně procházejí...

 

RECENZE: Funny Girl nezklame, dech ale nevyrazí

čtvrtek, 20. září 2012, 21:27Kultura
 

Městské divadlo Brno dnes večer uvedlo premiéru muzikálu Funny Girl. Brněnská Drbna však měla možnost vidět středeční předpremiéru, a tak vám přináší recenzi představení. Na co se můžete těšit?

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.