Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Hitrádio City Brno

Víme, co se děje v Brně. Nalaďte nás na 99 fm a 100.8 fm.

 

Brno žije festivalem Cinema Mundi

čtvrtek, 28. února 2013, 14:48Kultura
 

Režisér Jan Hřebejk, herec a moderátor Jan Budař a herec Bolek Polívka ve středu v podvečer na náměstí Svobody oficiálně zahájili čtvrtý ročník filmového festivalu Cinema mundi.

 

Průvodci na oslavu svého svátku zvali na prohlídky památek

neděle, 24. února 2013, 14:22Kultura
 

Na 21. února letos připadal Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu. K oslavám se vedle turistických organizací v krajích a městech připojila i Asociace průvodců České republiky. Tento svátek se poprvé slavil v roce 1989.

 

Na výstavišti dnes začíná veletrh Opta

pátek, 22. února 2013, 12:53Kultura
 

Na brněnském výstavišti dnes začíná 19. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta, který chce kromě jiného propagovat speciální pomůcky pro práci s počítačem. Podle Jiřího Erlebacha z Veletrhů Brno bude na akci vystavovat...

 

Pod Brnem bude nová trasa v kolektorech

středa, 20. února 2013, 16:49SpolečnostKultura
 

Od příštího týdne mají Brňané možnost navštívit novou prohlídkovou trasu v podzemí města. Technické sítě Brno zpřístupnily nový okruh v kolektorech, kde vedou technické rozvody, například horkovody. Nový okruh má více než kilometr.

 

V podání Filharmonie Brno zazní největší hity Queen

pondělí, 18. února 2013, 09:24KulturaDrbna Radilka
 

Největší hity skupiny Queen zazní tento týden. Orchestr je spolu s pěveckými sólisty uvede na dvou koncertech ve Wannieck Gallery. Písně od Queen se už v minulost objevily v různých symfonických verzích. V Brně ale 21. a 22. února zazní nové...

 

Veletrhy módy ozdobí královny krásy

neděle, 17. února 2013, 12:25Kultura
 

Veletrhy STYL a KABO jsou na začátku nového roku po úvodních veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour vrcholnou přehlídkou módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993.

 

Moravská galerie věnovala výstavu pohybu a rychlosti

pátek, 15. února 2013, 12:13Kultura
 

Témata rychlosti, pohybu a dynamiky spojují díla zařazená do nové výstavy Moravské galerie v Brně. Expozice nazvaná Rytmy + pohyb + světlo se věnuje impulzům futurismu v českém umění v první třetině 20. století.

 

Stavební veletrhy doplní akce k dřevostavbám

pondělí, 11. února 2013, 09:28Kultura
 

Tradiční stavební veletrhy, které se uskuteční v dubnu na brněnském výstavišti, doplní letos poprvé samostatná akce zaměřená na dřevostavby. Čtyřdenní stavební veletrhy začnou 23. dubna.

 

Národní divadlo chystá českou premiéru Sedmé pečeti

čtvrtek, 7. února 2013, 15:52Kultura
 

Národní divadlo Brno převedlo na jeviště mystický film Sedmá pečeť režiséra Ingmara Bergmana. Slavné podobenství zobrazuje cestu středověkého rytíře krajinou postiženou morovou ranou, jeho hledání smyslu života a šachovou partii se Smrtí.

 

Mezinárodní festival Etno Brno zahájí skupina z Berlína

středa, 6. února 2013, 16:56Kultura
 

Hudebníci z Německa, Itálie, Polska nebo Ruska se zúčastní letošního ročníku přehlídky Etno Brno. Program doplňují české a slovenské kapely, které se alespoň částí své tvorby pohybují v žánrech etnické hudby a world music.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.