Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zmatený muž si lehal na železniční trať

 
úterý, 20. ledna 2015, 15:56

Na polonahého člověka ležícího na vlakových kolejích upozornila v neděli kolem poledne městskou policii ostraha firemního areálu u Špitálky. Neznámý muž prý vyhlížel vlaky a v okamžiku průjezdu si lehal na vedlejší kolej. Strážníci osmačtyřicetiletého muže uviděli ležícího pod železničním náspem, byl od pasu dolů nahý a mluvil zmateně. Přivolali mu sanitku a snažili se ho opatrně přesvědčit, aby dobrovolně přišel za nimi.

Po chvíli ovšem muž začal vytahovat a schovávat do kabátu delší kovový předmět, který připomínal dýku. Strážníci měli vážné obavy, že by si muž mohl ublížit, a tak za ním přispěchali pod násep. Muž se pokusil utéct, a hlídka proto použila donucovací prostředky.

Nakonec se ukázalo, že dotyčný u sebe měl kovový kříž, který z dálky dýku pouze připomínal. Později muž hlídce městské policie přiznal, že předchozí večer bral drogy a pil alkohol. Zdravotníci ho za doprovodu strážníků převezli sanitkou na psychiatrické vyšetření do nemocnice.

Zdroj: MPB

 


 

Kam dál?

Policie našla v rybníku v Jedovnicích mrtvého mladíka

úterý, 20. ledna 2015, 13:16

V rybníku Dýmák v Jedovnicích na Blanensku nalezla policie v neděli ráno tělo čtyřiadvacetiletého muže. Pohřešován byl...

Mladíci prý psali růžovým fixem po budovách, hrozí jim vězení

pondělí, 19. ledna 2015, 09:11

Lékárnu, banku i kancelář ochránců přírody našli dnes nad ránem brněnští strážníci pomalované růžovými nápisy....

Spolujezdec nepřežil dopravní nehodu na Kyjovsku

neděle, 18. ledna 2015, 10:44

Jednotky z PS Kyjov a Hodonín zasahovaly u DN osobního auta u Svatobořic. Renautl sjel ze silnice a narazil bočně do...

Podomní prodejce prý vyhrožoval odpojením elektřiny

čtvrtek, 15. ledna 2015, 10:35

Nezvykle agresivní praktiky prý používal dvacetiletý podomní prodejce, kterého dopadli brněnští strážníci včera...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?