Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ženu prý autobus vláčel za nohu

 
úterý, 22. dubna 2014, 11:18

Šok utrpěla v pondělí před půl šestou ráno čtyřiapadesátiletá žena z Vyškovska. Při vystupování z autobusového rozjezdu v Novolíšeňské ulici v brněnské Líšni jí totiž zůstala noha přivřená mezi dveřmi a vozidlo ji údajně táhlo několik metrů za sebou, aniž by si toho někdo všimnul.

Zraněná žena seděla v ulici na zemi. „Měla silné bolesti a nedokázala pohnout rukou,“ informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Hlídka poskytla ženě první pomoc, zavolala záchrannou službu a státní policisty, kteří si záležitost převzali.

Místo události:

 


 

Kam dál?

Sousedka na mě vylila nočník, oznámila žena strážníkům

úterý, 22. dubna 2014, 10:05

Na zapáchající a znečištěné šaty si brněnským městským policistům o víkendu stěžovala devětašedesátiletá žena. Tvrdila,...

Brněnští řidiči jezdili na Velikonoční pondělí střízliví

pondělí, 21. dubna 2014, 14:37

Desítky řidičů kontrolovalo v Brně na Velikonoční pondělí několik policejních hlídek. Strážci zákona se zaměřili...

Hlavní tah z Brna na Svitavy zablokovala srážka autobusu s autem

sobota, 19. dubna 2014, 13:17

Hlavní tah z Brna na Svitavy zablokovala v sobotu u Bořitova na Blanensku na tři hodiny srážka autobusu s osobním...

Strážníci se připravili na příjezd fanoušků Baníku

sobota, 19. dubna 2014, 12:59

Štítová družstva, psovodi, strážníci Jednotky operativního zásahu a další desítky hlídek brněnské městské policie...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?