Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vandal si zdřímnul na místě činu

 
pondělí, 7. října 2013, 20:17

Ničení odpadkových košů v nákupním centru v Králově Poli pravděpodobně vyčerpalo čtyřiadvacetiletého muže. Ten měl v neděli ráno spolu s o rok mladším komplicem vytrhnout ze země dvě nerezové nádoby, další pak promáčknout silným kopnutím.

Hlídky městské policie přivolané ochrankou centra zahájily pátrání v okolí Cimburkovy ulice. „Postupně okruh zužovaly, až našly čtyřiadvacátníka spícího na lavičce přímo v nákupním centru,“ informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci ho proto zajistili a získali od něj údaje o druhém podezřelém. „Muži svým jednáním způsobili škodu přes deset tisíc korun. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, předali jsme případ státním policistům,“ dodal Ghanem.

 


 

Kam dál?

Policisté zadrželi řidiče jedoucího pod vlivem drog

pondělí, 7. října 2013, 15:20

V pátek odpoledne si všimli policisté z oddělení hlídkové služby řidiče červené felicie. Pětadvacetiletého „neřidiče“...

Na Břeclavsku se v lese našla nebezpečná munice

pondělí, 7. října 2013, 14:19

V Bořím lese u Břeclavi našel v pátek houbař pět dělostřeleckých granátů z druhé světové války. Na jím určeném místě...

Přepadl důchodkyni, policie ho našla po dvou měsících

pátek, 4. října 2013, 10:40

Policie po dvou měsících dopadla dvacetiletého mladíka, který v Kuřimi přepadl důchodkyni. Ta se v polovině prázdnin v...

Mladík z Kuřimi podváděl zájemce o mobilní telefony

čtvrtek, 3. října 2013, 09:49

Dvaadvacetiletý mladík z Kuřimi na internetových serverech nabízel mobilní telefony za výhodné ceny. Od zájemců vždy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.