Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci dohlédnou o Velikonocích na hřbitovy, policisté na silnice

 
sobota, 19. dubna 2014, 08:30

Předejít okrádání lidí na hřbitovech chtějí brněnští strážníci. Desítky hlídek vyrazí o víkendu nejen na Ústřední hřbitov v Bohunicích, ale také na pietní místa v Židenicích, Řečkovicích nebo Soběšicích.

Dohled naplánovali městští policisté na denní i noční hodiny. „Chceme tak omezit okrádání návštěvníků o osobní věci, ale také zcizování vzpomínkových předmětů, jako jsou věnce nebo kytice,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Doplnil, že někteří zloději se kvůli získání kovu nezdráhají vzít ani urny s ostatky.

S odcizením předmětů má zkušenost například Brňanka Josefína Vítková. „Několikrát mi už někdo z hrobu ukradl svíčky a právě o Velikonocích i věnce. Přitom nejsou vůbec levné,“ postěžovala si důchodkyně.

Hlídky se zaměří i na prodejce smutečního zboží. „Někteří návštěvníci totiž měli z dřívější doby nepříjemné zkušenosti se ztrátou výzdoby hrobů, která se poté znovu objevila v nabídce obchodníků,“ informoval mluvčí.

Strážníci lidem radí, aby při pohybu na hřbitovech nepouštěli z dohledu osobní věci. „Zloději používají i nový trik, kdy zapálí věnec na některém z hrobů. V okamžiku, kdy se ho někdo vydá uhasit, připraví ho o předměty, které nechal odložené na původním místě,“ upozornil Ghanem.

Hlídky se zaměří také na řidiče. „Budou usměrňovat auta při příjezdu a kontrolovat, jestli se kolem zaparkovaných aut nepohybují podezřelé osoby a nepokoušejí se je vykrádat,“ podotkl mluvčí. Nejsilnější provoz a komplikovanou dopravní situaci očekávají strážníci ve Vídeňské ulici.

Na silnice se vydají také státní policisté. „Zvýšíme počet hlídek. Řidičům radíme, aby jezdili podle předpisů a zbytečně se tak nedostali do problémů,“ sdělil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

V pondělí odpoledne musí motoristé počítat se silnějším provozem. „Pokud někdo vyjíždí po delší době, může si třeba na internetu zkontrolovat, jestli na jeho obvyklé trase není nějaká uzavírka,“ poradil Šváb.

 


 

Kam dál?

Důchodce zůstal zamčený na hřbitově

pátek, 18. dubna 2014, 14:49

Otevírací dobu Ústředního hřbitova v Jihlavské ulici v brněnských Bohunicích si ve čtvrtek večer nepohlídal...

Posnídal jen vodku. Pak usedl za volant

pátek, 18. dubna 2014, 12:33

Tři decilitry vodky si dal ve čtvrtek ráno v Brně osmatřicetiletý cizinec. Poté odjel autem do práce, kde půllitrovou...

Šestnáctiletý fanoušek Komety se opil na Moravském náměstí

pátek, 18. dubna 2014, 09:00

Člen pořadatelské služby upozornil ve čtvrtek o půl deváté večer na brněnském Moravském náměstí strážníky, že jeden z...

Soud vzal do vazby starostu Rojetína; policie jej stíhá za podvod

čtvrtek, 17. dubna 2014, 10:56

Brněnský městský soud vzal dnes do vazby starostu Rojetína na Brněnsku a úředníka Jihomoravského kraje Pavla Hubálka...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.