Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šíření požáru hasiči zabránili pomocí vrtulníku

 
čtvrtek, 12. června 2014, 09:06

Požár lesa v Blansku-Těchově zaměstnal desítky hasičů. K hašení v nepřístupném terénu byl povolán i vrtulník s bambivakem. Požár zasáhl díky včasné reakci zasičů pouze půl hektaru lesního porostu.

Včera krátce před patnáctou hodinou přijali hasiči několik oznámení o hustém kouři v lese nad Blanskem. Požární jednotky ve složitém terénu průzkumem zjistily, že hoří lesní hrabanka a nízké lesní porosty a oheň se rychle šíří. Úzkými lesními cestami nemohli hasiči projet s technikou až k požářišti.

Velitel zásahu na místo povolal vrtulník s bambivakem. Celkem osmkrát shodila helikoptéra vody z kubíkové podvěsné nádrže, což zabránilo dalšímu šíření ohně. Hasiči zřídili přečerpávací stanoviště a potřebná hasební voda byla na místo dodávána hadicovým vedením. Zásah komplikoval svažitý a nepřehledný terén, ale i velké horko. Vyšetřovatel zatím nestanovil příčinu vzniku požáru ani škodu, kterou způsobil.

Oheň se v lesních porostech může nepozorovaně šířit kořenovým systémem. Místní jednotka hasičů bude proto dalších dvacet čtyři hodin prostor požářiště střežit, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. 

 
 
 


 

Kam dál?

Řidič audi vážně zranil pracovníky u silnice, od nehody utekl

středa, 11. června 2014, 11:03

V úterý dopoledne došlo na obchvatu Pohořelic k těžké nehodě osobního auta a stojící dodávky. Do Fordu Transit, který...

Strážníci mají ve Slatině nové kontaktní místo

úterý, 10. června 2014, 16:45

Poradit lidem s problémy a poskytnout útočiště Brňanům v nesnázích. To jsou cíle kontaktního místa, které brněnští...

Cizinec se vydával za policistu, prokazoval se pionýrskou legitimací

úterý, 10. června 2014, 10:13

V pondělí odpoledne policisté z Bystrce zadrželi čtyřiačtyřicetiletého cizince, který neustále opakoval, že je...

Na ubytovně na Palackého třídě měla být bomba, nejezdily ani tramvaje

úterý, 10. června 2014, 09:07

Ve středu odpoledne zavolala neznámá žena na linku 158, že je v ubytovně na Palackého třídě bomba. Policisté ihned...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.