Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přívaly vody zaměstnaly jihomoravské hasiče

 
úterý, 22. července 2014, 09:33

Jihomoravští hasiči v pondělí 21.7. vyjížděli k 57 událostem, což je asi o třetinu více než je v letním období obvyklé. Příčinou byl vydatný déšť, který zasáhl v odpoledních hodinách Jižní Moravu.

Přibližně do čtrnácti hodinyvyjížděly jednotky převážně k požárům polí a porostů. Tyto události se v posledních dnech vyskytovaly velmi často.

Od půl třetí se situace změnila a s příchodem deště se charakter výjezdů změnil. Na tísňovou linku se nejčastěji obraceli lidé, kteří oznamovali popadané stromy přes silnice a zatopené prostory.

Do úterní sedmé hodiny ranní vyjížděli hasiči k 11 případům popadaných stromů a 7x čerpali vodu. Celkem vyjeli k 25 zásahům, které souvisely se změnou počasí.Nejvíc popadaných stromů bylo nutné odstranit na Tišnovsku. U obcí Čížky a Deblín popadalo na silnici hned několik stromů, které museli hasiči pomocí motorových pil odstranit. V nedalekém Úsuší poškodil strom svodidla a rodinný dům. Také v Boskovicích-Hrádkově odstraňovali hasiči stromy, které popadaly na rodinný dům.

K čerpání vody vyjížděly jednotky především na Brněnsku. V Kuřimi bylo nutné odčerpat zatopený sklep. Do Vranovic vyjeli hasiči vyčistit zatopený prostor pod mostem ve směru na Ivaň. Po dobu zásahu odkláněli v místě dopravu. Celkem se do akcí zapojilo 44 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Zásahy se obešly bez zranění.

 


 

Kam dál?

Mladík střílel z okna po lidech

úterý, 22. července 2014, 08:51

Jedenadvacetiletý mladík si našel zvláštní kratochvíli. V pondělí dopoledne se ve Štěpánské ulici postavil do okna a...

Plácli mladou cyklistku po zadku, ta si natloukla

pondělí, 21. července 2014, 13:02

Záměr plácnout cyklistku po zadku brali dva devatenáctiletí muži jako dobrý vtip. Jejich plán se však ukázal jako velmi...

Rozepře v Tuřanech se změnila v zákeřné napadení tyčí

pondělí, 21. července 2014, 09:13

Čištění interiéru vozu v Tuřanech rozhodně nemělo pro třiatřicetiletého muže a jeho malého syna znamenat drama, v jaké...

Policie hledá svědky vážné nehody nákladního auta a chodce

neděle, 20. července 2014, 13:33

Vážným zraněním chodce skončil střet nákladního automobilu a muže na přechodu. K nehodě došlo na křižovatce Gajdošovy a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.