Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozorné pošťačky zachránily důchodkyni před okradením

 
středa, 8. října 2014, 20:16

Duchapřítomnost a všímavost prokázal dnes dopoledne personál pošty v Černých Polích. Zaměstnankyně si všimly podezřelého páru, který si vytipoval špatně pohyblivou penzistku, která si na přepážce vybírala peníze. Dvojice ženu sledovala a jen díky zásahu pošťačky, která vyběhla ven a důchodkyni varovala, nedošlo k jejímu okradení.

Pracovnice za přepážkami si dnes všimly dvojice, která na pobočce mezi zákazníky strávila mnoho času, ale po celou dobu se nezajímala o žádné služby. Muž a žena se prý potom znenadání odebrali k odchodu až ve chvíli, kdy si špatně pohyblivá penzistka s berlemi vyzvedla důchod a vyšla z pobočky ven do Zemědělské ulice.

Pár ji údajně velmi nápadně sledoval, a tak jedna z pošťaček vyběhla ven, aby důchodkyni varovala. V tu chvíli podezřelí utekli a ztratili se v místních uličkách. Zaměstnanci pošty zavolali na linku 156 a operační středisko poslalo k pobočce hlídku Jednotky operativního zásahu. Strážníci prohledali okolí, oslovili svědky a popis podezřelých i celé události postoupili státním policistům.

Důchodkyni o berlích strážníci pro jistotu doprovodili až domů.

 


 

Kam dál?

Patnáctiletá dívka usekla dívence prst a pak ji mučila

pondělí, 6. října 2014, 13:43

Kriminalisté zadrželi v uplynulých dnech patnáctiletou dívku z Brna, kterou obvinili z pokusu o vraždu. To dnes řekla...

V Bohunické ulici někdo prorazil několika kamionům nádrže

neděle, 5. října 2014, 21:13

Noční kontrola hlídky městské policie odhalila dnes nad ránem na Bohunické ulici velký únik nafty ze zaparkovaného...

Násilník z chodeb se sám přihlásil na policii

čtvrtek, 2. října 2014, 20:42

Na základě výzvy v mediích získali policisté od občanů nebývalé množství informací a poznatků. Kriminalistům se...

Padělky textilu z Turecka celníci odhalili podle řidičových cigaret

úterý, 30. září 2014, 10:28

Celníci zabavili na jižní Moravě ve dvou kamionech směřujících z Turecka do Polska kolem 20.000 kusů zboží, hlavně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.