Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pořádek v Brně ohlídá jednadvacet nových strážníků

 
čtvrtek, 5. června 2014, 13:50

Sedm žen a čtrnáct mužů převzalo ve čtvrtek z rukou brněnského primátora Romana Onderky služební průkaz a odznak městské policie. Noví strážníci nejvíce posílí revír ve středu města.

Onderka popřál nováčkům hodně štěstí ve službě. „Není to jednoduchá práce, vyžaduje velkou psychickou odolnost a dostatek sil. Očekávejte, že představitelé města vám vždy budou důvěřovat,“ řekl primátor.

Strážníkům pogratuloval ke složení zkoušek také ředitel městské policie Bohumil Šimek. „Byl bych také rád, kdybyste vnímali, že sloužíte v nejhezčím městě České republice,“ podotkl Šimek.

Nejvíce, tedy devět, nováčků zamíří do revíru ve středu města. „Posílili jsme hlídky v okolí hlavního vlakového nádraží. Strážníci jsou tam teď prakticky neustále. Dohlíží na pořádek a kontrolují také například popíjení alkoholu na veřejnosti,“ vysvětlil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Šest nováčků rozšíří dopravní jednotku, tři revír Tábor, dva revír Západ a jedna strážnice zamíří do revíru Pole.

Zájemci o práci u městské policie musí projít náročnými testy. „Čeká je psychotest, vstupní pohovory a také tříměsíční čekatelský kurz, ve kterém se naučí zákony, sebeobranu, střelbu nebo vyhlášky. Poté musí složit zkoušku před komisí z ministerstva vnitra,“ popsal Ghanem. Doplnil, že se o práci uchází hodně lidí, ale řady strážníků rozšíří jen ti nejlepší.

 


 

Kam dál?

Pachatel ukradl dva kapry za dvanáct tisíc korun

čtvrtek, 5. června 2014, 08:58

Těžko uvěřitelná škoda dvanácti tisíc korun je policisty evidována u případu krádeže dvou chovných kaprů nedaleko...

Strážníci našli pohřešovaného muže, myslel že je v Sokolnicích

středa, 4. června 2014, 14:33

Strážníci městské policie si včera ve dvě hodiny ráno všimli staršího muže, který se potácivě procházel po křižovatce...

Zdrogovaný řidič uháněl Úvozem, pak naboural do řady aut

středa, 4. června 2014, 09:32

Dnes v jednu hodinu ráno si v centru Brna strážníci při hlídce všimli rychle jedoucího volkswagenu. Řidič uháněl ulicí...

Další dvě opilé s dětmi, babička nalezená strážníky nadýchala 4...

úterý, 3. června 2014, 10:51

Těžko uvěřitelnou a alarmující sérii zaznamenávají v těchto týdnech a měsících brněnští strážníci. Sled objevených...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.