Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté rozdali více než 200 pokut neukázněným chodcům

 
neděle, 18. listopadu 2012, 13:24

Policisté v Jihomoravském kraji se během posledního týdne zaměřili na ukázněnost chodců v silničním provozu. „Udělili jsme přes 200 pokut,“ informovala brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Dopravně-bezpečnostní akce se koná od začátku týdne. „Řešili jsme celkem 450 přestupků a udělili jsme přes 200 pokut. Okolo 50 prohřešků mají na svědomí i cyklisté,“ uvedla Straková.

Podle ní jsou chodci nejzranitelnější skupinou v silničním provozu. „Letos v rámci Jihomoravského kraje zemřelo už 17 chodců,“ podotkla mluvčí.

Policisté lidi upozorňovali na sníženou viditelnost v podzimním období, kdy je vhodné nosit světlejší oblečení a používat reflexní prvky. Někteří od hlídek obdrželi reflexní pásky.

Napsala Lenka Horáková, Mediafax

 


 

Kam dál?

Za nedobrovolný převoz zaplatí záchranka rodičce odškodné

sobota, 17. listopadu 2012, 15:27

Brněnský krajský soud v pátek vyhověl žalobě ženy na záchranáře, kteří ji po domácím porodu před dvěma lety údajně...

Soud zprostil obžaloby muže, který zranil protivníka sekerou

středa, 14. listopadu 2012, 15:13

Krajský soud v Brně zprostil ve středu obžaloby sedmatřicetiletého Roberta Žilku, který se zpovídal z pokusu o vraždu....

V Čebíně se deset lidí přiotrávilo oxidem uhelnatým

úterý, 13. listopadu 2012, 15:37

Celkem deset obyvatel jednoho domu v Čebíně na Brněnsku skončilo v péči záchranářů poté, co se přiotrávili oxidem...

Žena na nádraží uhořela po zásahu elektrickým proudem

úterý, 13. listopadu 2012, 12:23

V úterý uhořela na brněnském odstavném nádraží po zásahu elektrickým proudem prozatím neznámá žena. Událost se stala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.