Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie dopadla autora loupeží v hernách, kradl kvůli přítelkyni

 
čtvrtek, 14. srpna 2014, 11:23

Policii se podařilo odhalit pachatele dvou loupežných přepadení a jednoho těžkého ublížení na zdraví. Případ si získal velkou pozornost právě kvůli nepochopitelné brutalitě, když nyní již zadržený muž způsobil barmance rány na obličeji a pohmožděniny na žebrech. Důvodem, proč dříve trestaný muž, navíc v podmínce, kradl, byl jednoduchý. Velmi náročná přítelkyně.

K prvnímu přepadení došlo v Bohunicích v herně v ulici Čeňka Růžičky. Čtvrtého července tam muž odcizil číšnický flek s dvanácti sty korunami odložený za barem. Snadno získané peníze jej povzbudily k návratu, kdy po hrubém napadení barmanky odcizil 36 tisíc korun.

ČTĚTE VÍCE Neznámý muž brutálně napadl obsluhu nonstopu v Bohunicích

Peníze z lupu muž použil na financování rozmařilého života, který vyžadovala jeho nová přítelkyně. Necelých čtyřicet tisíc se páru podařilo utratit za několik dní a třiačtyřicetiletý muž z Vyškovska tak znovu vyrazil loupit.

Na Mendlově náměstí opakoval postup z první loupeže. Obhlížel místo a když nebyl v herně nikdo jiný, zaútočil na obsluhu. Tentokrát došlo hlavně k psychickému otřesu ženy, fyzicky nebyla zraněna. Kriminalisté museli počkat s výslechem napadené až do druhého dne, protože ta nebyla vůbec schopna vypovídat nebo jakkoli komunikovat. Útok byl znovu proveden za pomoci pivního skla, které však muž vždy schoval do batohu a vzal sebou.

ČTĚTE VÍCE Na Mendlově náměstí napadl host servírku, ukradl padesát tisíc

Velký dík policie směřuje k občanům "Policie obdržela znovu mnoho podnětů od občanů, které dala dohromady se zajištěnými biologickými a pachovými stopami," uvedl zástupce velitele kriminální policie npor. Karel Klusáček.

Pachatel bydlel mezi Ivanovicemi a Vyškovem. Je nezaměstnaný a byl v minulosti trestán za drobnou majetkovou trestnou činnost. Je nyní v podmínce za obecné ohrožení, protože je autorem známého pokusu o zničení požární zbrojnice v Ivanovicích. I v tomto případě za jeho činem stála žena. Muž v Ivanovicích nechal puštěný plyn a doufal ve výbuch požární stanice, protože v ní sloužil nový přítel jeho bývalé milenky.

Násilnou trestnou činnost u pachatele kriminalisté v minulosti nezaznamenali. Svou brutalitu muž nedokázal vysvětlit, dle jeho slov jej pouze “chytl rapl”. V závěru výslechu se omluvil poškozeným a uvedl, že “kdyby měl práci, tak by se to nestalo”. Jakou práci by si představoval neuvedl, vzhledem k ukradeným částkám by odpovídající místo zřejmě nenašel zrovna snadno.

Policie muž zatkla ve Vyškově ve středu ráno. Tam odcestoval poté, co mu došly peníze a žena, pro kterou vše dělal, jej z toho důvodu vyhodila z domu.

Pachatel se nyní bude zodpovídat z dvojnásobného loupežného přepadení a způsobení těžké újmy na zdraví.

 


 

Kam dál?

Večerní nehodu u Ochozu nepřežil spolujezdec viníka nehody

úterý, 12. srpna 2014, 13:47

Devatenáctiletý řidič felicie způsobil podle policie v pondělí večer nehodu u Ochozu u Brna, kde po srážce osobního...

Řidič na Cejlu nedokázal zařadit rychlost, tak za volantem usnul

pondělí, 11. srpna 2014, 11:35

Bizarní případ řešili v neděli ráno brněnští strážníci. Městská policie obdržela informaci, že se údajně opilý muž...

V Líšni visela čtyři hodiny z okna opilá spící žena

pondělí, 11. srpna 2014, 10:14

Policie o víkendu zachránila život 41leté ženě z Brna-Líšně, která v opilosti usnula na okně svého bytu ve čtvrtém...

V Brně se množí případy strhávání řetízků z krku

pátek, 8. srpna 2014, 09:20

Policie aktuálně varuje před znovu se rozmáhajícím strháváním řetízků. V tomto týdnu již strážci zákona evidují několik...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.