Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podomní prodejce zastihli strážníci ještě v domě

 
sobota, 3. května 2014, 15:08

Nové smlouvy o poskytování služeb energetické společnosti údajně v pátek dopoledne nabízeli nájemníkům v ulici Marie Kudeříkové v brněnských Židenicích dva mladíci. Podomní nabídka služeb a zboží je přitom v Brně zakázaná

Na muže ve věku dvacet a šestadvacet let upozornil strážníky jeden z obyvatel ulice. „Hlídka mladíky přistihla přímo na chodbě v domě. Další osmdesátiletý nájemník jí potvrdil, že muži opravdu nabízeli lidem nové smlouvy,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Případ nyní projedná přestupková komise.

Podomní prodejci se přitom na důchodce zaměřují často. Někteří přitom od lidí požadují hotovost. „Důrazně před podobnými podvodníky varujeme a vyzýváme odběratele, aby nikdy nepodepisovali plnou moc nebo jiné dokumenty,“ sdělil už dříve mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Doplnil, že například jejich firma vybírá od svých zákazníků peníze výhradně bezhotovostně. „Vždy používáme složenky, inkaso nebo bankovní převody,“ uzavřel Vácha.

Místo události:

 


 

Kam dál?

Strážníci se zaměřili na potírání prostituce v Brně

pátek, 2. května 2014, 17:02

Pětasedmdesátkrát přistihli v Králově Poli brněnští strážníci za uplynulý rok a půl devětadvacetiletou ženu při...

Strážníci nemohli probudit svlečenou ženu

pátek, 2. května 2014, 16:13

Ani troubení aut projíždějících kolem zastávky Maloměřický most v Brně neprobralo v noci na pátek šestadvacetiletou...

Opilá žena seděla na kolejích, pak si mezi ně lehla

pátek, 2. května 2014, 10:48

Záchranáři a policisté spěchali ve středu před šestou hodinou večerní k železniční trati mezi Rousínovem a Komořany na...

Alkohol jsem nepil, hájil se zdrogovaný řidič

pátek, 2. května 2014, 09:58

Přes jedno promile alkoholu v krvi naměřili na konci dubna policisté v ulici Tuřanka v brněnských Tuřancech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.