Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padělky textilu z Turecka celníci odhalili podle řidičových cigaret

 
úterý, 30. září 2014, 10:28

Celníci zabavili na jižní Moravě ve dvou kamionech směřujících z Turecka do Polska kolem 20.000 kusů zboží, hlavně textilu, obuvi a kabelek, u něhož mají podezření, že jsou to padělky. Budou ho zkoumat odborníci. Pokud by se podezření potvrdilo, vznikla by prodejem zboží škoda kolem 20 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí celníků Lada Temňáková.

Kamiony byly z Polska a celníci je zastavili k namátkové kontrole na dálnici D2. "Znalci musí zjistit, zda není zboží nedovoleně označeno logy a názvy známých výrobců textilu, obuvi a oděvních doplňků, jak se domníváme," uvedla mluvčí celníků.

Celníci zabavili na jižní Moravě ve dvou kamionech směřujících z Turecka do Polska kolem 20.000 kusů zboží, hlavně textilu, obuvi a kabelek, u něhož mají podezření, že jsou to padělky. Budou ho zkoumat odborníci. Pokud by se podezření potvrdilo, vznikla by prodejem zboží škoda kolem 20 milionů korun.

Zdůraznila, že řidič jednoho z kamionů měl doklady o tom, že převáží textil z Turecka na Slovensko a pak ze Slovenska do Polska. Druhý z řidičů tvrdil, že veze jen zboží ze Slovenska. "Kamion jsme prohlédli, poté co jsme v jeho kabině našli cigarety z Turecka. Až pak se přiznal, že kamion nakládal právě v Turecku," doplnila mluvčí.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Policie hledá násilníka, jeho tvář zachytila kamera

pondělí, 29. září 2014, 08:57

Zatím neznámý násilník má v Brně na svědomí hned dvojici útoků na mladé ženy. Jedno přepadení provedl v chodbě domu na...

Muž v Maloměřicích uhodil těhotnou ženu, pak se dal na útěk

sobota, 27. září 2014, 20:28

V poutech brněnských strážníků skončil včera večer muž, který se údajně nevybíravě choval ke své těhotné známé....

Část Kuřimi byla evakuovaná kvůli letecké pumě

pátek, 26. září 2014, 09:38

Skoro sto zaměstnanců průmyslové zóny v Kuřimi muselo včera večer předčasně ukončit směnu. Bagrista provádějící zemní...

Na Pekařské ulici srazila tramvaj muže, jeho stav je vážný

úterý, 23. září 2014, 21:08

Dnes v odpoledních hodinách došlo na Pekařské ulici k vážné nehodě, kdy projíždějící tramvaj srazila muže. Zdravotní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.