Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilý muž střílel v Obřanech

 
úterý, 15. dubna 2014, 14:11

Nemilé překvapení nachystal v sobotu lidem u zastávky Babická v brněnských Obřanech čtyřicetiletý muž. Posilněný čtyřmi pivy tam začal z nepochopitelných důvodů střílet směrem ke stromu.

Protože si asi nevšiml, jestli se trefil, popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil. Poté chtěl nastoupit do tramvaje. „Řidička ho ale nenechala nastoupit, takže se směrem k centru vydal pěšky. Mezitím kolem Brňana projela policejní hlídka, která se poté otočila a situaci jistila zezadu,“ řekl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Další strážci zákona proti muži bleskově zakročili. „Jakmile je Brňan uviděl, zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Když na něj hlídka namířila služební pistole, začal přesně plnit její pokyny,“ popsal Šváb.

Policisté mu zbraň odebrali. „Sdělil jim, že si pistoli vzal kvůli bezpečnosti. Její pořízení zdůvodnil tím, že chtěl mít větší šanci při získání zaměstnání,“ podotkl mluvčí.

Soud muže potrestal pro trestný čin výtržnictví mimo jiné propadnutím zbraně. „Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu,“ dodal Šváb.

Místo události:


Zvětšit mapu

 


 

Kam dál?

Opilá žena vykřikovala nacistická hesla a hajlovala

pondělí, 14. dubna 2014, 16:13

Ženu ležící na zemi viděli v noci na pondělí v Nádražní ulici v centru města brněnští strážníci. Devětatřicetiletá žena...

Vlak zastavil těsně před sebevražedkyní

pondělí, 14. dubna 2014, 15:40

Ženy procházející se po kolejích si v neděli po poledni všimnul v brněnských Chrlicích třiadvacetiletý mladík....

Řídil bez řidičáku, zato pod vlivem alkoholu

pondělí, 14. dubna 2014, 12:25

Pravidla silničního provozu zřejmě netrápí osmnáctiletého mladíka. V neděli před půlnocí totiž v brněnských Vinohradech...

Muž ve vlaku odmontovával kliky

neděle, 13. dubna 2014, 11:47

Podezřelého pohybu v jednom z vagónů na brněnském hlavním vlakovém nádraží si v sobotu odpoledne všimli strážníci. Při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.