Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na kolejích ve Vinařské ulici hořelo

 
pondělí, 5. května 2014, 09:47

Přes tři sta lidí museli evakuovat hasiči v pondělí ráno z vysokoškolských kolejí ve Vinařské ulici v centru Brna. Dalších šest musely jednotky z budovy kvůli požáru vynést.

Plameny vyšlehly v kuchyňce jednoho z bytů před půl pátou ráno. „Objekt záhy zaplnil dým,“ řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Většina studentů odešla z budovy sama, šest z nich ale musely jednotky vyvést s pomocí dýchací techniky. „Dva lidé se nadýchali kouře, takže je zdravotníci převezli do nemocnice na pozorování. Jejich stav je dobrý,“ uvedl mluvčí.

Po deváté hodině se mohli studenti vrátit do svých pokojů. Šestnáct z nich je však neobyvatelných. „Správa kolejí jim ještě dnes přidělí nové ubytování,“ ujistila ČTK mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Požár zapčířinila technická závada na lednici. „Škodu odhadujeme na osm set tisíc korun,“ informoval Mikoška.

Místo události:

 


 

Kam dál?

Muž kradl na stavbě, i když je v podmínce

neděle, 4. května 2014, 14:13

Tři ruční pily a vrtačku si chtěl v pátek odpoledne z rekonstruovaného domu v ulici Dornych ve středu Brna odnést...

Podomní prodejce zastihli strážníci ještě v domě

sobota, 3. května 2014, 15:08

Nové smlouvy o poskytování služeb energetické společnosti údajně v pátek dopoledne nabízeli nájemníkům v ulici Marie...

Strážníci se zaměřili na potírání prostituce v Brně

pátek, 2. května 2014, 17:02

Pětasedmdesátkrát přistihli v Králově Poli brněnští strážníci za uplynulý rok a půl devětadvacetiletou ženu při...

Strážníci nemohli probudit svlečenou ženu

pátek, 2. května 2014, 16:13

Ani troubení aut projíždějících kolem zastávky Maloměřický most v Brně neprobralo v noci na pátek šestadvacetiletou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.