Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž v Maloměřicích uhodil těhotnou ženu, pak se dal na útěk

 
sobota, 27. září 2014, 20:28

V poutech brněnských strážníků skončil včera večer muž, který se údajně nevybíravě choval ke své těhotné známé. Osmadvacetiletá žena zatelefonovala na linku 156 z Maloměřic a postěžovala si, že se k ní do domu vloudil její bývalý partner. Když ho hned nato vyprovázela ven, jeho třiatřicetiletý kamarád čekající na ulici ji prý udeřil do obličeje.

Strážníci zastihli celou trojici ještě před domem a ze všeho nejdříve se ujistili, že žena není zraněná. Oba muži se strážníky nejprve hovořili a všechna nařčení odmítali.

Zřejmě černé svědomí však zapůsobilo a muž se znenadání dal na útěk a nereagoval ani na zákonné výzvy. Jeden ze členů hlídky ho proto s použitím donucovacích prostředků zastavil, a vzhledem k jeho agresivitě mu nasadil pouta. 

Případem se bude zabývat přestupková komise pro podezření z přestupku proti občanskému soužití a pro neuposlechnutí výzvy i z přestupku proti veřejnému pořádku.

 


 

Kam dál?

Část Kuřimi byla evakuovaná kvůli letecké pumě

pátek, 26. září 2014, 09:38

Skoro sto zaměstnanců průmyslové zóny v Kuřimi muselo včera večer předčasně ukončit směnu. Bagrista provádějící zemní...

Na Pekařské ulici srazila tramvaj muže, jeho stav je vážný

úterý, 23. září 2014, 21:08

Dnes v odpoledních hodinách došlo na Pekařské ulici k vážné nehodě, kdy projíždějící tramvaj srazila muže. Zdravotní...

Strážníci se na Cejlu obávali o mladíkovo zdraví, ten zatím zaútočil...

pondělí, 22. září 2014, 12:44

Včerejší pravidelnou noční kontrolu na Cejlu komplikoval hlídce městské policie třiadvacetiletý mladík. Znenadání si...

Mladík si přivolal policisty, aby jej dovedli domů - hrozí mu pokuta...

neděle, 21. září 2014, 21:15

Pokuta do výše dvou set tisíc korun hrozí osmadvacetiletému mladíkovi, který má ve zvyku volat v opilosti na tísňovou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.