Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž se zbraní přepadl banku, prý má nemocné dítě

 
pondělí, 13. října 2014, 19:20

Se zbraní v ruce minulý týden navštívil pobočku Komerční banky na Vídeňské ulici a požadoval vydání hotovosti. Svou výzvu omlouval tím, že má nemocné dítě. Pokladní banky však jeho argumenty neobměkčily a ani po několika minutách muži žádné peníze nedala. Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s identifikací pachatele.

Brněnští kriminalisté, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, vyšetřují další případ loupežného přepadení banky a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. K loupeži došlo minulý týden ve čtvrtek odpoledne. Do pobočky v ulici Vídeňské přišel muž ve středních letech hovořící česky a na hlavě měl nasazenou černou kšiltovku a pod ní patrně také černou paruku v délce mikáda.

Přišel k přepážce, vytáhl pistoli a po pracovnici požadoval vydání finanční hotovosti s tím, že má nemocné dítě. Chtěl pětitisícové bankovky a zaměstnankyni banky vyhrožoval, že pokud mu peníze nevydá, zastřelí ji i další klientku. Odvážná žena za přepážkou ovšem odmítla hotovost vydat a nepozorovaně se ji podařilo stisknout tlačítko tísně.

Pachatel to naštěstí bez střílení po několika minutách vzdal a z místa odešel s prázdnou. Muže při jeho jednání zachytila bezpečnostní kamera. Policie nyní žádá občany, kteří poznají muže na snímcích, aby veškeré informace poskytli na lince 158. 

 
 
 


 

Kam dál?

Pozorné pošťačky zachránily důchodkyni před okradením

středa, 8. října 2014, 20:16

Duchapřítomnost a všímavost prokázal dnes dopoledne personál pošty v Černých Polích. Zaměstnankyně si všimly...

Patnáctiletá dívka usekla dívence prst a pak ji mučila

pondělí, 6. října 2014, 13:43

Kriminalisté zadrželi v uplynulých dnech patnáctiletou dívku z Brna, kterou obvinili z pokusu o vraždu. To dnes řekla...

V Bohunické ulici někdo prorazil několika kamionům nádrže

neděle, 5. října 2014, 21:13

Noční kontrola hlídky městské policie odhalila dnes nad ránem na Bohunické ulici velký únik nafty ze zaparkovaného...

Násilník z chodeb se sám přihlásil na policii

čtvrtek, 2. října 2014, 20:42

Na základě výzvy v mediích získali policisté od občanů nebývalé množství informací a poznatků. Kriminalistům se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.