Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladíci prý psali růžovým fixem po budovách, hrozí jim vězení

 
pondělí, 19. ledna 2015, 09:11

Lékárnu, banku i kancelář ochránců přírody našli dnes nad ránem brněnští strážníci pomalované růžovými nápisy. Vypátrali i tři podezřelé mladíky, které na tísňové lince 156 detailně popsal náhodný svědek. Trojici hlídka zastihla v Panské ulici, kde také u jednoho z domů objevila popsané sklo vstupních dveří.

K mužům ve věku 24, 25 a 28 let přivolala státní policisty. Další hlídka městské policie mezitím mapovala okolí a velká růžová písmena OMG našla na několika dalších domech v Panské a Dominikánské ulici. Strážníci po chvíli spatřili i růžový fix odhozený do odpadkového koše na rohu Masarykovy ulice. Nález zabezpečil jako důkaz přítomný státní policista. Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu. 

Zdroj: MPB

 


 

Kam dál?

Spolujezdec nepřežil dopravní nehodu na Kyjovsku

neděle, 18. ledna 2015, 10:44

Jednotky z PS Kyjov a Hodonín zasahovaly u DN osobního auta u Svatobořic. Renautl sjel ze silnice a narazil bočně do...

Podomní prodejce prý vyhrožoval odpojením elektřiny

čtvrtek, 15. ledna 2015, 10:35

Nezvykle agresivní praktiky prý používal dvacetiletý podomní prodejce, kterého dopadli brněnští strážníci včera...

Policisté varují před dalším podvodným e-mailem

středa, 14. ledna 2015, 16:48

Obsahuje škodlivý vir, který zašifruje soubory v počítači. Policisté upozorňují na nový podvodný e-mail, který je...

Policie zadržela v Brně narkomana podezřelého ze zapálení bytu

středa, 14. ledna 2015, 11:10

Policie zadržela 34letého narkomana, který je podle ní podezřelý z neúmyslného založení nedělního požáru bytu v Černého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.