Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Američan obviněný z vraždy byl zadržen ve Washingtonu

 
pátek, 24. května 2013, 12:38

Policie zadržela ve čtvrtek na letišti ve Washingtonu dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena, který je v České republice obviněný z vraždy čtyřčlenné rodiny v Brně. Motiv činu není znám. Kriminalisté v souvislosti s případem hovoří o mimořádné brutalitě pachatele.

Američan podle mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánky Čechové skončil po svém zatčení v předběžné vazbě, kde bude po dobu vydávacího řízení. Do dvou měsíců musí ministerstvo doručit do USA žádost o Dahlgrenovo vydání do ČR, kde mu hrozí až doživotní trest.

„Motiv neznáme, je to pro mě těžko pochopitelné. Nikdy jsem nic podobného neviděl,“ řekl ke čtyřnásobné vraždě zkušený kriminalista Antonín Hrdlička, který se kauzou zabývá.

Obětí vraždy se stali patrně v noci ze středy na čtvrtek manželé a jejich dva téměř dospělí synové. Odehrála se v jejich moderním rodinném domě v Zatloukalově ulici v Brně-Ivanovicích. Dahlgren byl jejich vzdálený příbuzný.

Do Brna přijel počátkem května. K činu použil různé zbraně, nikoli ale střelnou zbraň. Vražda byla brutální a mezi úmrtím obětí mohly být časové prodlevy.

Svědci hovoří o tom, že Američan usmrtil blízké, u nichž asi dva týdny bydlel, nožem. Pak prý jejich těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a vše zapálil. Policie se ale zatím k tomu nevyjádřila.

Mladík pak odjel na letiště do Vídně. Neví se však, zda taxíkem, vlakem nebo autobusem. Z rakouského hlavního města pak odletěl do Washingtonu.

V době, kdy již seděl v letadle a připojoval se na sociální sítě, kriminalisté zjistili, kde se nachází. Informaci ale nezveřejnili, aby ho nevarovali. Vyrozuměli americkou policii i osádku letounu. Američan byl záhy obviněn v České republice ze čtyřnásobné vraždy a ihned byl vydán mezinárodní zatykač.

„Žádost o předběžnou vazbu Ministerstvo spravedlnosti České republiky podalo na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu a žádosti o zajištění předběžné vazby jmenovaného, které obdrželo od Městského soudu v Brně včera v odpoledních hodinách," sdělila mluvčí ministerstva spravedlnosti Čechová.

Policie bude nyní pátrat nejen po motivu činu, ale bude se zabývat i psychickým stavem pachatele. Kauza je jednou z největších vražd, která se na jihu Moravy za uplynulých 20 let stala.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

V Ivanovicích vraždil Američan, policii zatím uniká

čtvrtek, 23. května 2013, 12:42

V Ivanovicích našla policie čtyři zavražděné. Z činu kriminalisté podezírají dvacetiletého Američana Kevina Dahlgrena,...

Město se potýká s výrazným nárůstem kapesních krádeží

středa, 8. května 2013, 12:13

V letošním prvním čtvrtletí jich kriminalisté ve městě zaznamenali 713, což je o 200 více než ve stejném období loni....

Turistovi hrozí pokuta; z Egypta si přivezl cenné korály

sobota, 4. května 2013, 13:01

Celníci zabavili o víkendu na letišti v Brně-Tuřanech turistovi vracejícímu se z dovolené v Egyptě 26 úlomků vzácných...

V Kohoutovicích vyhořel v panelovém domě byt

úterý, 30. dubna 2013, 11:23

S požárem bytu v panelovém domě v Kohoutovicích se včera večer potýkaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči událost...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.