Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Alkohol jsem nepil, hájil se zdrogovaný řidič

 
pátek, 2. května 2014, 09:58

Přes jedno promile alkoholu v krvi naměřili na konci dubna policisté v ulici Tuřanka v brněnských Tuřancech třicetiletému Brňanovi. Řidič se ale hájil tím, že nic nepil a pozitivní výsledek způsobila žvýkačka

Hlídce se tato verze nezdála a udělala muži další dvě měření. „Je to standardní postup, pokud má řidič pozitivní výsledek,“ vysvětlil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb. Brňan však už alkohol nenadýchal.

Strážci zákona podrobili muže ještě testu na drogy, který byl pozitivní. „Řidič přiznal, že požil dvě dávky látky obsahující amfetamin,“ řekl mluvčí.

Muž putoval na odběr biologického materiálu na záchytku do Černovic, jehož rozbor drogu potvrdil. „Zahájili jsme zkrácené přípravné řízení a řidiči hrozí až dvanáctiměsíční trest,“ dodal Šváb.

Místo události:

 


 

Kam dál?

Žena sušila prádlo. Sousedka jí ho přivřela do balkonových dveří

čtvrtek, 1. května 2014, 17:16

Kuriózní sousedský spor řešili ve čtvrtek v brněnských Židenicích strážníci. Jedna z nájemnic domu tam dělá dlouhodobě...

Na Tomkově náměstí se srazilo auto s tramvají

středa, 30. dubna 2014, 12:44

Provoz na frekventované křižovatce na Tomkově náměstí na severu Brna zkomplikovala ve středu ráno dopravní nehoda....

Podnapilá žena chtěla vyskočit z okna

středa, 30. dubna 2014, 10:17

Těžkou práci měli v úterý odpoledne brněnští policisté s osmapadesátiletou ženou. Brňanka jim telefonicky sdělila, že...

Hasiči evakuovali z domu v ulici Hlinky osmnáct lidí

středa, 30. dubna 2014, 08:32

Podezřelý zápach v jednom z bytů v domě v ulici Hlinky v centru Brna prověřovali v úterý před sedmou hodinou večerní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.