Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pozor na tohoto muže! Byl už devatenáctkrát ve vězení a krade po celém kraji i republice

 
úterý, 14. listopadu 2017, 11:50

Po jubilejním dvacátém pobytu za mřížemi pravděpodobně hodně touží čtyřiašedesátiletý recidivista. Nenapravitelného muže totiž pustili na konci září z vězení a od té doby se opravdu činí. Od té doby už má za sebou několik vloupaček. Při jedné z nich dokonce vytáhl na majitele domu šroubovák.

Už čtyři dny po propuštění řádil v Sebranicích. Tam se po poničení balkónových dveří vloupal do rodinného domu, kde ukradl peníze a nemalé množství šperků. „Majiteli tak způsobil škodu za skoro osmdesát tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podobnou škodu způsobil o dva dny dříve, tedy pouhé dva dny po prouštění, ve Slavičíně na Zlínsku. Tam jej sice při krádeži vyrušil majitel domu, ale zloděj si se šroubovákem v ruce a pod pohrůžkou napadení vydobyl volný odchod z domu. Zkusiil se tak vloupat do jiného domku ve stejné vesnici, opět neúspěšně.

„Policisté vyšetřující případ mají řadu důkazů o tom, že stejný muž řádil na začátku října v Moravském Krumlově," prozradil Malášek. Tam ale měl pořádnou smůlu. Třikrát se pokusil dostat do vytipovaných rodinných domků. V každém z nich byl vyrušen majitelem a musel rychle zmizet bez lupu.

Podle  informací policistů má hledaný muž velmi široký operační rádius. Krádeží se měl dopustit také například v Letovicích, Mladkově, České Třebové, Moravské Třebové, Hradci Králové a na dalších místech. Hledaný Zdeněk Doubravský je vysoký asi 180 centimetrů, má hnědé vlasy, modré oči a kníra. „Informace k hledanému muži, který chodí na zlodějské výpravy oblečený do černé bundy a černých kalhot, můžete sdělit na policejní tísňovou linku 158," vyzval Malášek.

Napsal Brněnská Drbna | Foto PČR | Zdroj PČR

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • FOTO: Do brněnských ulic vyjela slavnostní...

  • Na Brněnsku tragicky zemřel mladý traktorista

  • TIPY NA TÝDEN: Rozsvícení vánočního stromku,...

 
 

Kam dál?

VIDEO: Pokus o vraždu přímo před očima svědků. Muž visel na skále na Hádech, zachránil ho policista

pondělí, 13. listopadu 2017, 14:20

Minulou sobotu zažili policisté z Brna a Šlapanic opravdu krušné chvíle. Na brněnském lomu Hády se mladý muž pokusil...

Mladý řidič smetl v Brně cyklistu, ten na místě zemřel

pondělí, 13. listopadu 2017, 12:34

Mladý lidský život tragicky vyhasl v neděli odpoledne v Žabovřeskách. Jednadvacetiletý řidič auta exportní potravinové...

Manželé nebyli spokojeni s obsluhou brněnské restaurace, místo omluvy je číšník zmlátil

neděle, 12. listopadu 2017, 20:18

Otřesný zážitek z návštěvy brněnské restaurace musel mít manželský pár, který přišel v neděli o půl páté ráno na...