Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ničím svůj vlastní strach a dělám to srdcem, hájil se mladík, který rozbíjel okna na Husově ulici

 
úterý, 3. října 2017, 18:16

Brněnští strážníci museli za svou kariéru slyšet už spoustu podivných vysvětlení, jakými lidé obhajují své skutky. Případ z noci na dnešek se však nejspíše zařadí do zlatého fondu uličnických historek a hlášek.

Řinčení rozbitého skla dostalo hlídku brněnských strážníků v noci na dnešek na Husovu ulici. V prvním patře jedné z budov pak opravdu napočítali celkem pět rozbitých okenních výplní. Pod okny našli mladíka, který hlídce přiznal, že do oken opravdu házel kameny.

Jeho vysvětlení však vzbudilo údiv. Udělal to prý proto, aby rozbil svůj strach. K tomu dodal, že tak chtěl naplnit i pobídku, kterou údajně zaslechl ve škole, že věci se mají dělat srdcem. „Protože vzniklá škoda podle majitele přesáhla hranici pět tisíc korun, jednadvacetiletého mladíka si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu," uzavřel mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Napsal Brněnská Drbna | Zdroj MP Brno
 


 

Kam dál?

Jihomoravští policisté řeší první letošní krádež hroznů. Zloději...

úterý, 3. října 2017, 15:37

Zloději hroznů na sebe nenechali dlouho čekat. Během víkendu posbírali zatím neznámí zloději 700 kilo odrůdy Cabernet...

Celníci zlikvidují dvacet tun tabáku, poslouží jako topná směs

úterý, 3. října 2017, 09:50

Jihomoravští celnící dnes zlikvidují téměř 20 tun tabáku s pochybným původem, po rozdrcení a smíchání s dalším odpadem...

Jihomoravští policisté vyšetřují smrt muže. Mohl se otrávit metanolem

neděle, 1. října 2017, 13:35

Jihomoravští policisté vyšetřují v těchto dnech smrt muže. Mají podezření na otravu metanolem. Podle serveru iDnes má...

Sjetý muž v Brně v amoku zdemoloval celý byt. Na policisty vyrazil s...

pátek, 29. září 2017, 13:24

Pořádný strach musel sousedům způsobit rozběsněný obyvatel paneláku v Komíně. V brzkých ranních hodinách totiž začal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.