Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po frekventované silnici u Černé hory běhalo vystrašené dítě. Život mu zachránila pohotová řidička

 
středa, 9. srpna 2017, 15:46

Minuty hrůzy a děsu si prožili ve středu dopoledne rodiče devítiletého chlapce z obce nedaleko Černé Hory. Dítě uteklo z domu a zcela zmatené a vystrašené běhalo po frekventované silnici. Život mu zachránili ohleduplní řidiči, kteří hromadně informovali policii. Především pak jedna řidička, která za volantem zachovala chladnou hlavu a chlapce chránila tím, že za ním pomalu jela autem a upozorňovala ostatní řidiče.

Hocha se specifickými projevy chování hlídali prarodiče. Školák jim ale utekl. O jeho pohybu po silně frekventované silnici spojující Brno s Černou Horou se policisté dověděli od projíždějících řidičů. Zmateně běžící a především vystrašené bosé dítě nemohlo ujít jejich pozornosti. Dítěti hrozilo nebezpeční nehody.

Vedle toho, že řada řidičů dala policistům na tísňovou linku cenné informace, tak jedna z řidiček zachovala chladnou hlavu. Pomaličku jela za běžícím chlapcem a o nebezpečí informovala ostatní řidiče zapnutými výstražnými světly.

„Během několika minut přijalo operační středisko na tísňové lince desítku telefonátů o nebezpečném pohybu chlapce," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Informace od nich pomohly k nasměrování policejních hlídek, které tak rychle dorazily na místo a bránícího se chlapce odvedly do bezpečí. Následně jej pak předali přivolaným záchranářům. S nimi a s otcem, který rovněž přijel na místo, putovalo naštěstí viditelně nezraněné dítě na vyšetření do nemocnice.

Foto pixabay.com | Zdroj PČR
 


 

Kam dál?

Zlodějka si v Brně strčila pod sukni celou mraženou husu

středa, 9. srpna 2017, 15:28

Neobvyklý způsob krádeže zvolila žena, k níž vyjížděli strážníci včera odpoledne do zábrdovického hypermarketu na...

Tento mladík ukradl z bankomatu třináct tisíc, navíc se pokusil o...

středa, 9. srpna 2017, 11:13

Případ jako z filmové detektivky řeší brněnští policisté. V hlavní roli v něm hraje zapomnětlivost, krádež a zatím...

Policisté pátrají po mladé ženě a prosí veřejnost o pomoc. Neviděli...

středa, 9. srpna 2017, 10:42

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované třiadvacetileté ženě, která před několika dny odešla z...

Policisté naměřili muži téměř čtyři promile. Jel si zrovna pro další...

pondělí, 7. srpna 2017, 10:32

Těžko uvěřitelná scéna se naskytla letovickým policistům. Ti spatřili "známou firmu", muže, jež už měl v minulosti...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.