Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě vykradené pošty během pár týdnů. Pistolí ozbrojený lupič znovu řádil. Poznáte ho?

 
středa, 12. července 2017, 13:12

Stejný popis, stejný postup, stejná výzbroj. Na konci května přepadl zatím neznámý muž s pistolí brněnskou poštu. Policisté ho dodneška nevypátrali. Nejspíš ten stejný muž tak svůj kousek zopakoval o několik týdnů později a pár desítek kilometrů dál.

Ve čtvrtek 25. května krátce před osmnáctou hodinou vyloupil neznámý muž poštu v městské části Brno - Komárov. Zloděj nejdříve počkal, až odejdou všichni klienti a vnikl otvorem pro vkládání balíků za přepážku. Se zbraní v ruce si od pracovníka vynutil třicet tisíc korun a z místa utekl.

V pátek 7. července došlo k další loupeži tentokrát na poště v Mutěnicích. Scénář byl téměř totožný. Pachatel s pistolí ukradl z pobočky několik desítek tisíc korun a po přepadení odjel z místa taxíkem. Z dalšího šetření vyplynulo, že dorazil na benzinku v obci Hrušky, kde nasedl do červeno-bílé dodávky, nechal se odvést do Hustopečí a u obchodního domu LIDL vystoupil. Další pohyb lupiče již policisté neznají.

Zloději je kolem třiceti až čtyřiceti let, má světlou pleť, vysoký kolem 180 cm, štíhlé postavy a hovoří česky.  V obou případech v době přepadení měl na hlavě černou kšiltovku, vlasy má oholené.

„Podle popisu a způsobu provedení je velmi pravděpodobné, že se v obou uvedených případech jedná o stejného pachatele. Kriminalisté se proto opětovně obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže. Jakékoliv informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, prosím neprodleně sdělte na telefonním čísle 974 625 867 nebo využijte tísňovou linku 158," byzvala na policejním webu veřejnost k pomoci mluvčí Andrea Cejnková.

 

Foto PČR | Zdroj PČR
 


 

Kam dál?

Tři promile v krvi a sedl za volant

úterý, 11. července 2017, 11:43

Neštěstím mohla skonči jízda třiačtyřicetiletého na Kyjovsku. Sedl totiž za volant silně opilý. Jízdu ve Felicii mu...

Ženu v Brně srazila dodávka. Záchranáři ji deset minut oživovali, je...

pondělí, 10. července 2017, 20:16

Dodávka dnes v Brně srazila devětapadesátiletou ženu, která po nehodě skončila v kritickém stavu v nemocnici....

Dva mladí opilci za volantem. Jeden nadýchal téměř tři promile, druhý...

pondělí, 10. července 2017, 10:17

Velmi nezodpovědně se zachovali dva mladí řidiči ve stejný den na Vyškovsku. Třiadvacetiletý a jedenadvacetiletý mladík...

Muž se opil na hodech v Kníničkách a vytáhl na parketu penis

neděle, 9. července 2017, 09:43

Alkohol dělá své a lidé po něm občas vyvádí nejrůznější skopičiny. Až příliš daleko však ve svém chování zašel jeden z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.